HaberlerCanik’te kuşlar karda aç kalmıyor

Canik’te kuşlar karda aç kalmıyor

Daha önce ilçe genelinde ağaçlara kuşlar için özel tasarlanmış Merhamet Yuvaları yerleştiren Canik Belediyesi, kar yağışı nedeniyle kuşlar için yuvalara yem bıraktı

Canik’te kuşlar karda aç kalmıyor

Canik Belediyesi Temizlik İşleri Birimi, daha önce doğal ortamlarında yaşayan kuşlar için özel tasarlanarak ağaçlara yerleştirilen yuvalara bu kez yem bıraktı.

Samsun'u etkisi altına alan kar yağışının ardından kuşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi ve aç kalmaması için ağaçlara yerleştirilen Merhamet Yuvalarını gezen Temizlik Birimi ekipleri, kuşlar için yuvalara tek tek yem bıraktı.

YUVALARA YEM BIRAKILDI
Kentteki kuş türlerinin barınmasına olanak sağlayacak çalışma yaparak merhamet yuvaları yaptıklarını belirten Canik Belediyesi Temizlik İşleri Birimi Müdürü Hakan Ortaç, "Kar yağışı nedeniyle kuşlar yem bulmakta zorlanıyor. Biz de Hz. Ömer’in 'Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler' sözünden hareketle yaban kuşlarının olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi amacıyla ağaçlara yem bıraktık. Bunu doğanın daha yaşanabilir olması açısından önemsiyoruz. Kış boyunca bu tür çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

 

 canik  hakan ortaç


SIRADAKİ HABER