HaberlerÇareyi Bu Şekilde Buldular

Çareyi Bu Şekilde Buldular

Samsun'un Bafra ilçesinde binaların çatısında eriyen kar, kaldırımdan yürüyenlerin üzerine düşünce esnaf çareyi olay yerine uyarı yazısı koymakta buldu.

Çareyi Bu Şekilde Buldular

Bafra ilçe merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle çatılarda oluşan kar kütleleri aniden düştü. Havanın yumuşamasıyla beraber ilçenin ana arterlerinden Atatürk Bulvarı'nda bulunan 7 katlı bir binanın çatısından düşen kar kütlesi kaldırımda yürüyen bir bayanı teğet geçti. Ayağının dibine düşen kar kütlesi sonucu korkudan ne yapacağını şaşıran kadına, esnaflar bir sandalyeye oturtarak su verdi. Olayın şokunu atlatan kadın, vatandaşların da yardımıyla olay yerinden ayrıldı. Binanın altında bulunan esnaflar, 'Dikkat! Binanın çatısından kar ve buz düşebilir' diye uyarı yazısı yazarak kaldırıma emniyet şeridi çektiler.


Binanın çatısından üst üste düşen kar kütleleri yoldan geçmekte olan vatandaşlara korkulu dakikalar yaşattı. Kaldırımda yürüyen vatandaşları uyararak düşen karları temizleyen esnaf ise 'Önlem almaya çalışıyoruz ama yapacak bir şey yok. Apartman kilitli, bina sahipsiz' dedi.

 

 bafra  


SIRADAKİ HABER