HaberlerSamsunlu gurbetçinin Yıldırım Çınar vefası

Samsunlu gurbetçinin Yıldırım Çınar vefası

Gönüllere taht kurmuş halk müziği sanatçısı merhum Yıldıray Çınar'ın hayranı Muammer Çakıroğlu, Almanya'dan gelir gelmez ünlü sanatçının mezarını ziyaret ediyor.

Samsunlu gurbetçinin Yıldırım Çınar vefası

2007 yılında hayatını kaybeden halk müziğinin unutulmaz sanatçısı Yıldıray Çınar’ın hayranı Almanya’dan Türkiye’ye geldiğinde ilk olarak Çınar’ın mezarını ziyaret ediyor.

Çınar’ın çok büyük hayranı olduğunu söyleyen Çakıroğlu, Almanya’dan geldiği gibi Çınar’ın mezarına koşuyor.

Yıldıray Çınar’ın Asri Mezarlık’taki kabrinin başına gelen Çakıroğlu, kabrin bakımını yaparak Çınar için dua okuyor ve Samsun'da kaldığı sürece her hafta Çınar'ın ziyaretine gidiyor.

"Yeri doldurulmaz çok büyük bir sanatçıydı"

Yıldıray Çınar’ın hayranı olduğunu söyleyen Çakıroğlu, "Yıldıray ağabey sanat okulunda okudu. Ben de daha sonra torna tesviye bölümünde okudum. Ben de okul koridorlarında onun türkülerini söylerdim. Onunla tanıştık. Çocukluğumdan beri Yıldıray Çınar’ı çok severim. Almanya’da yaşıyorum. Buraya her geldiğimde mezarına geliyorum. Mezarın bakımını yaparak dua ediyorum. Yeri doldurulmaz çok büyük bir sanatçıydı. Mekanı cennet olsun. Türk halk müziğinin en büyük starıydı. Yeri asla doldurulamaz. Türkülerinin yüzde 90’ını ezbere biliyorum. Onun türkülerinde kötü bir şey yok sadece vatan millet ve sevgiliye kavuşma hasretiyle yapılmış türküler. Samsun’da olduğum her hafta buradayım. Yıldıray ağabey burada yatarken ben evde rahat uyuyamıyorum. Samsun’da olduğum sürece ayın her haftası buradayım. Almanya’dan geldiğimde valizlerimi bırakıp hemen buraya geliyorum. Bir değişiklik var mı yok mu diye bakıyorum" dedi.SIRADAKİ HABER