HaberlerŞehit Özdemir'in Cenazesi Memleketine Gönderildi

Şehit Özdemir'in Cenazesi Memleketine Gönderildi

Şehit Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in cenazesi, bu sabah Samsun'daki ağabeyinin evinin önünde alınan helalliğin ardından memleketi Ordu'ya götürüldü.

Şehit Özdemir'in Cenazesi Memleketine Gönderildi


Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan silahlı çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in naaşı, dün akşam askeri kargo uçağı ile Samsun'a getirildi.

Samsun'da Kıranköy Mezarlığı Gasilhanesi'ne kaldırılan şehidin cenazesi, sabah Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından gasilhaneden alınarak Yenidoğan Mahallesi'ndeki şehidin ağabeyinin evinin önüne getirildi.

 

Burada helallik alınması sırasında şehidin babası Mehmet Özdemir, eşi Leyla Özdemir, ağabeyi Ufuk Özdemir, akrabaları, komşuları ve sevenleri de hazır bulundu. İl Müftüsü Veysel Çakı'nın Kur'an-ı Kerim okuması ve helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi memleketi Ordu'nun Akkuş ilçesine gönderildi.SIRADAKİ HABER