HaberlerCanik Belediyesi "Basın Çalıştayı"na Yoğun İlgi

Canik Belediyesi "Basın Çalıştayı"na Yoğun İlgi

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Canik Belediyesi, 'Basın Çalıştayı' düzenledi.

Canik Belediyesi

Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen çalıştaya Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Basın, Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürü Tahsin Bayar, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, OMÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Samsun’da görev yapan basın mensupları katıldı.

11 YILI AŞKIN SÜREDİR BERABER ÇALIŞIYORUZ"

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bugün yerel siyasette 12. yılımıza girmek üzereyiz. 12 yıldan beri beraber çalışıyoruz. Basın dendiği zaman siyasetçinin, hatta toplumun her kesimin istek ve arzularını, aynı zamanda söylemek istediklerini halka ulaştıran en önemli araçtır. Ne kadar başarılı olursanız olun, ne kadar icraatınız güçlü olursa olsun, dönüşümlerinizin ve gelişimlerinizin tamamını millete ulaştırmak için kullandığınız araç basındır. Dolayısıyla bugüne kadar 11 yılı aşkın birlikte çalışıyoruz. Canik ilçesini birlikte dönüştürüyoruz. Canik ilçesini dönüştürürken sadece birlikte değil, Samsun’un bir parçası olan ve Samsun’u da geleceğe taşıma noktasında önemli yatırımları ve dönüşümleri birlikte hayata geçiriyoruz” dedi.

Toplam 5 grupta gerçekleşen Basın Çalıştayı’nda ‘Basın ve Etik’, ‘Yerel Medya’, ‘Görsel Medya’, ‘İnternet Medyası’ ve ‘Spor Haberciliği’ başlıkları ele alındı.

Samsun ve Türkiye’den önemli gazeteciler basının sorunlarını ve çözüm önerilerini görüştüğü çalıştay, kitap haline dönüştürülecek.SIRADAKİ HABER