HaberlerMilletle Aramıza Giremeyecekler

Milletle Aramıza Giremeyecekler

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hiçbir senaryonun, milletle aralarına giremeyeceğini söyledi.

Milletle Aramıza Giremeyecekler

Türkiye'yi umutsuz bir tablodan çıkararak bugünlere getiren AK Parti hareketinin, 2001 yılında Afyonkarahisar'dan yola çıktığını belirten Başbakan Davutoğlu, 'Akıllarımızı birleştireceğiz ama en önemlisi gönüllerimizi birleştireceğiz. Bu bizim kültürümüzde de var. Hiçbir senaryo milletimiz ile aramıza giremeyecektir. Hiçbir dahili ve harici odak bizi, yolumuzdan çeviremeyecektir' diye konuştu.

"KAÇTILAR"
7 Haziran seçim sonuçlarını milletin uzlaşı mesajı olarak gördüklerini belirten Davutoğlu, 'Ortak hükümet kurmak için samimiyetle tavır gösterdik. Ancak aynı samimi tavrı muhataplarımızdan göremedik. Ardından zorunlu olarak seçim kararı alındı. Ancak anayasanın açık hükmüne rağmen CHP ve MHP elini taşın altına koymadı, sorumluluktan kaçtılar' dedi.

"İLKELERİMİZDEN TAVİZ VERMEDİK"
Türkiye'yi hedef alan operasyonlara büyük bir kararlılıkla karşı durduklarının altını çizen Davutoğlu, 'AK Parti'yi zayıflatarak, Türkiye'yi zayıflatmaya çalışanlara izin vermedik. Milletimiz de bizimle oldu ve 1 Kasım'da yeniden iktidara geldik. Milletimizin mesajını iyi okuyup, 1 Kasım seçiminden başımız dik ayrıldık. Başımız hiçbir zaman öne eğilmeyecek. Parti içinde oluşan görüşlerle çok geniş bir istişare zemini oluşturduk. Bu derslerle kongremize gittik. Partimizin kurucu ilkelerini kurumsallaştırmak üzere yeni birimler oluşturduk. Siyasi Etik ve Erdem Kurulu'nu kurduk. Sevinerek ifade etmeliyim ki kurucu ilkelerimiz bize yön vermeye devam ediyor. Burada yakılan meşalenin kurucu ilkelerde hiçbir zaman taviz vermedik, vermeyeceğiz de. Bu davayı şahsi çıkarları için kullananlara izin vermeyeceğiz. Dua eden mazlum milletlerin umudunu, yaşlı kadınlarımızın hakkını, hukukunun birkaç kişi tarafından harcanmasına izin vermedik, vermeyeceğiz' şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER