HaberlerÖdülü Özgecan’a İthaf Etti

Ödülü Özgecan’a İthaf Etti

En başarılı sivil toplum örgütü kategorisinde üçüncü olan Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi'nin ödülünü Fatma Taşçı, Özgecan Aslan'ın ailesine vereceklerini söyledi.

Ödülü Özgecan’a İthaf Etti

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın eşi ve Atakum Belediyesi Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, Samsun’da düzenlenen ‘Samsun’un Enleri’ adlı anket yarışmasında en başarılı sivil toplum örgütü kategorisinde üçüncü olan Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi’nin ödülünü Özgecan Aslan’ın ailesine vereceklerini açıkladı.

Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015 tarihinde vahşice katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ismi cinayetten 5 gün sonra Atakum Belediyesi Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi’ne verilmişti.

Dün akşam Anemon Otel’de Samsun Kent Medya Organizasyonu tarafından düzenlenen “2015 Yılı Samsun’un Enleri” anket yarışmasında en başarılı sivil toplum örgütü kategorisinde üçüncü olan Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi’ne ödülünü merkezin gönüllü yöneticisi Fatma Taşçı aldı.

Ödülü 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan’ın elinden alan ve ödül sonrası konuşan Fatma Taşçı, “Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi gönüllülük esasına dayalı olarak kurulmuş bir merkezdir. Burada dezavantajlı gruplar adına çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmaları gönüllü kadınlarımız evlerinden, işyerlerinden ve ailelerinden feragat ederek yürütüyorlar. O anlamda gönüllü bir ekibimiz var. Bu başarı onlara ait, ben onları temsilen bu ödülü almış bulunuyorum. Kendilerine buradan çok teşekkür ediyorum. Çok başarılı çalışmalar ortaya koyuyorlar. Bizde elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

“ÖDÜLÜ AİLESİNE GÖTÜRECEĞİZ”

Kazandıkları ödülü Özgecan Aslan’ın ailesine vereceklerini belirten Taşçı, “Bu ödülü merkezimize adını veren Özgecan Aslan kızımızın ailesine ithaf etmek istiyorum. 3 Aralık tarihinde Özgecan Aslan davası sonuçlandırılmış ve suçlular müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Bu ülkemizde alınan güzel bir haberdir. Alınan bu karar Özgecan’ımızı geri getirmeyecek. Fakat Türkiye’de örnek teşkil etmesi açısından önemli bir karar olduğunu düşünüyorum. Davanın sonuçlanması ile birlikte bizler Özgecan Aslan’ın ailesine bir ziyarette bulunmayı düşünüyoruz ve bu ödülü asıl sahipleri olan onların ailesine teslim etmek istiyoruz. Diliyoruz ki Türkiye’de bir daha böyle acılar yaşanmasın. Bu temenni ile organizasyonda emeği geçen kısa sürede kurulmasına rağmen başarı elde etmesinde emeği geçen tüm kadınlarımıza, gönüllülerimize ve bu programı hazırlayan, destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Taşçı’nın konuşması salondakiler tarafından alkışlandı.SIRADAKİ HABER