HaberlerHavza TSO'dan camiye destek

Havza TSO'dan camiye destek

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar, Kevser Cami şadırvan ve tuvaletlerinin Havza TSO Yönetimi ve üyeleri tarafından yenileneceğini söyledi

Havza TSO'dan camiye destek

Havza Müftüsü İlyas Akyazı, Havza Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Akyazı, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Yönetim Kurulu Üyeleri Yakup Akekin ve Havza TSO Üyesi hayırsever iş adamı Ali İkiz ile bir süre yapılacak tadilat hakkında görüş alışverişinde bulundu.

YENİLEME KARARI ALINDI
Cami şadırvanı ve tuvaletlerinin yetersiz kaldığını belirten Acar, "Camimiz 1997 yılında ibadete açılmış olup artık tuvalet, şadırvan ve abdesthane bölümleri yetersiz hale geldi. Camimiz 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada Samsun'un en güzel camisi seçildi. Bu güzelliklerin devam etmesi için ve merkezde bulunması itibari ile dışarıdan gelenlerin rağbet gösterdiği camimizin daha iyi şartlarda halkımıza hizmet vermesi amacı ile Havza Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve üyeleri tarafından camimizin tuvalet, şadırvan ve abdesthane bölümlerinin yenilenmesi kararı alındı" dedi.

200 BİN LİRAYA MAL OLACAK
Tadilatın yaklaşık olarak 200 bin lira civarında tutacağını belirten Acar, "Tadilat süresince halkımızı mağdur etmemek için belediyemiz tarafından gerekli tedbirler alınacak. Bizler sivil toplum örgütü olarak sosyal sorumluluk bilinci ile sadece oda üyelerimizin değil tüm halkımızın hizmetindeyiz" diye konuştu.

ESNAFA TEŞEKKÜR
Havza Müftüsü İlyas Akyazı ise Havza TSO yönetimi ve üyelerine hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ederek şunları dile getirdi: "Camimiz gerçekten güzel bir konumda ve en kalabalık cemaate sahip. Gün şartlarında tuvalet, şadırvan ve abdesthane bölümleri yetersiz hale geldi. Yapılacak bu hizmet ile camimiz vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verecektir. Sayın Başkanımın şahsında yardımda bulunacak olan Ticaret ve Sanayi Odası esnaflarına şimdiden teşekkür ederim" dedi.

Akyazı'ya Havza Müftülüğü Şefi Aslan Kıbrıs Yıldırım ve Kevser Cami Din Görevlileri eşlik etti.

 

 havza   müftü  yenileme


SIRADAKİ HABER