Haberlerİşte Samsun’un Yangın Bilançosu

İşte Samsun’un Yangın Bilançosu

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı 2015 yılında iki binin üzerinde yangın olayının yaşandığını ve yıl genelinde 12 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İşte Samsun’un Yangın Bilançosu

 Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, 2015 yılında Samsun İtfaiyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıl boyunca 5 bin 358 olaya müdahale ettiklerini belirten İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, “İtfaiyemiz 2015 yılında 5 bin 358 olaya müdahale etti. Samsun İtfaiyesi olarak yaptığımız müdahaleleri yangın, kurtarma, cankurtaran, trafik kazası, güvenlik tedbirleri, yangın zannı ve su tahliyesi gibi kategorilere ayırdık. En fazla müdahale ettiğimiz olay bilindiği üzere yangınlar. Yangınların dışında güvenlik tedbirlerimizi de arttırdık. Samsun genelinde bin 731 güvenlik tedbiri çalışması yaptık” dedi.

12 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Geçen yıl meydana gelen yangın olaylarının iki binin üzerinde olduğunu belirten Rıza Zengin, "Yangınlar en çok konutlarda meydana geliyor. 2015 yılı içinde 2 bin 6 yangın olayına müdahale ettik. Bunların 524’ü konut, 152’si iş yeri, 211’i araç yangını geri kalanlar ise ot, çöp ve diğer çeşitli yangınlar olarak kayıtlarımıza geçti. 2015 yılında 12 kişi hayatını kaybederken 143 vatandaşımızda yaralı olarak kurtarıldı”SIRADAKİ HABER