HaberlerOrdu, Tanıtımın Meyvelerini Topluyor

Ordu, Tanıtımın Meyvelerini Topluyor

Ordu'nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri meyvelerini verdi.

Ordu, Tanıtımın Meyvelerini Topluyor

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 2015 yılında Ordu’ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısında, bir önceki yıla oranla yüzde 41 artış meydana geldiğini kaydetti.

Ordu’nun son 6 yıllık ziyaretçi istatistiği hakkında da bilgi veren Vali Balkanlıoğlu, “İlimizi, 2010 yılında 166 bin 746, 2011 yılında 214 bin 306, 2012 yılında 256 bin 891, 2013 yılında 294 bin 240, 2014 yılında 343 bin 555 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişken, bu rakam 2015 yılında 482 bin 863 olarak gerçekleşmiştir. Rakamlardan da anlaşılacağı üzere, 2015 yılında Ordu’yu ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı, 2014 yılına göre yüzde 41 oranında artış göstermiştir. Bu da yapmış olduğumuz tanıtım çalışmalarının meyvelerini almaya başladığımızın bir göstergesidir” dedi.

“MEDYA VE TANITIMA ÖNEM VERDİK”

Ordu’nun hem yurt içinde, hem de yurt dışında tanıtılması için çok etkin bir tanıtım faaliyeti yürüttüklerini belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Ordu’da gezilecek görülecek çok fazla yer var. Karadeniz’de güzellik namına ne varsa, hepsi ve daha fazlası Ordu’da mevcut. Allah bütün güzelliği Ordu’ya bahşetmiş. Arapların deyimiyle hazel cennet. Anadolu insanı Karadeniz’in doğasına merak saldı gezip, görmek istiyor. Fakat turizm şirketlerinin ve tur operatörlerinin düzenlediği gezi destinasyonlarında Ordu maalesef teğet geçilen bir il. En fazla teleferikle Boztepe’ye çıkıp Ordu’yu görmüş oluyorlar. Biz öncelikle ulusal televizyon kanallarında izleyicisi çok olan programların çekimlerinin Ordu’da yapılmasını sağladık. Bütün ulusal televizyon, gazete ve dergilerde Ordu’yu tanıtıcı yayınlar, haberler yaptırdık. Alanında profesyonel ekiplere Ordu’nun hem bahar hem de sonbahar aylarındaki güzelliklerini yansıtan belgeseller çektirdik. Bu belgeseller ulusal televizyon kanallarında defalarca yayınlandı. Dolayısıyla bizim bu iç ve dış tanıtımda yaptığımız performans hakikaten Ordu’ya bir ivme kazandırdı” diye konuştu.SIRADAKİ HABER