HaberlerMiniklere ''Bilim Aşısı''

Miniklere ''Bilim Aşısı''

Samsun Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Aydın Peker, 'Ana Kucağından İlim Ocağına' projesi ile 10 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, ''Bilimsel deneylerle çocukları erken yaşta bilimle tanıştırıyoruz, bir nevi onlara bilim aşısı yapıyoruz'' dedi

Miniklere ''Bilim Aşısı''

Samsun Bilim ve Sanat Merkezi (BSM), 2015 yılının Aralık ayında başlayan 'Ana Kucağından İlim Ocağına' projesi kapsamında, 'Eğlenceli Bilim Sınıfı' adını verdikleri sınıfta, ilkokul ve anaokulu öğrencilerine bilimsel deneyler yaptırarak geleceğin mucitlerini keşfediyor.

YENİ İBN-İ SİNALARI ARIYORUZ
Samsun Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Aydın Peker, amaçlarının öğrencilerin erken yaşta bilimle tanıştırarak bilimi sevdirmek ve geleceğin bilim insanlarını erken yaşta keşfetmek olduğunu belirterek, ''Bir ay içerisinde bin 500 öğrenci merkezimizi ziyaret etti. Hedefimiz Haziran ayına kadar 10 bin öğrenciye ulaşmak. Her gün Samsun ve ilçelerinden yoğun katılım var. Hatta Şubat ayına kadar randevularımız dolmuş durumda. Burada çocuklara 1 saatlik bir programda eğlenerek, astronomi-uzay farkındalığı, fizik deneyleri, ışık, elektrik deneyleri yaptırarak bilim merakı uyandırıyoruz. Aslında bir nevi onlara bilim aşısı vuruyoruz. Bilim eğitimi ne kadar erken başlarsa o kadar faydalı olur. Biz de yeni İbn-i Sinaları küçük yaşta keşfetmeye çalışıyoruz. Çocuklar burada bilimsel eğitim aldıklarının farkında değiller ama bilinçaltına bilimin ne kadar eğlenceli ve neşeli olduğunu öğreniyorlar. Umarız, bilim aşkına tutulmuş çocuklar buradan çıkar'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU 

 bilim   sanat   deney   mucit  


SIRADAKİ HABER