HaberlerTÜYAP İSMOB Fuarı’na Samsun Damga Vurdu

TÜYAP İSMOB Fuarı’na Samsun Damga Vurdu

Türkiye?nin en büyük, dünyanın da en önemli üçüncü mobilya fuarı olan, TÜYAP İSMOB'a (İstanbul Mobilya Fuarı) Samsunlu firmalar damga vurdu.

TÜYAP İSMOB Fuarı’na Samsun Damga Vurdu

Samsun TSO’nun yürüttüğü Samsun Mobilya Sektörünün İhracat Kapasitesinin Artırılması Projesi kapsamında TÜYAP İSMOB'a katılan Samsunlu mobilyacıların tasarımı ve kalitesiyle, işlevselliğiyle öne çıkan, özgün tasarımlarla hayat bulan mobilyaları katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

SAMSUNLU FİRMALAR BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından 2005 yılından itibaren organize edilen, Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı olan, “İstanbul Mobilya Fuarı”na Samsunlu mobilya firmaları adeta damga vurdu. Fuara, Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi programı kapsamında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Samsun Mobilya Sektörünün İhracat Kapasitesinin Artırılması Projesi”nde yer alan Samsun markaları katıldı. Yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlayan fuarda, Samsunlu firmaların yer aldığı stantlar büyük ilgi gördü.

TÜRK MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN BULUŞMA NOKTASI

Fuarda Samsunlu firmalara başkanlık yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, "Odamız önderliğinde fuarda yer aldık. Fuarda sergilediğimiz, tasarımı ve kalitesiyle, işlevselliğiyle öne çıkan, özgün tasarımlarla hayat bulan mobilyalarımız katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Ayrıca arkadaşlarımız, bu etkinlik sayesinde sektörle ilgili ikili görüşmeleri de yapma fırsatı buldu. Öte yandan, 15-20 Mart tarihleri arasında 50’ye yakın mobilya firmasının katılımıyla TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz Mobilya Fuarı’nın da sektörümüze büyük ivme kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

MURZİOĞLU: “MOBİLYA SEKTÖRÜNE İNANIYORUZ”

Mobilya sektörünün güçlü bir sektör haline gelerek, bu anlamda uluslararası arenadaki rakipleriyle rekabet edebilecek duruma gelmesini istediklerini ifade eden Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, “Sektörün sorun ve ihtiyaçlarına cevap vermek için çaba harcıyoruz. Biz mobilya sektörüne inanıyoruz ve sektörün ihracatının artırılması anlamında, firmalarının geliştirilmesi anlamında da sektörüme gereken desteği vermeye gayret gösteriyoruz. Bu anlamda düzenlenen fuarları çok önemsiyoruz. Sektör temsilcilerimiz İstanbul’da dünyanın en önemli mobilya fuarından biri olan fuarda teknolojik gelişmeleri de yakından takip etme imkanı buldu. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarla da inşallah mobilya sektörümüzü hep birlikte daha iyi yerlere taşıyacağız” diye konuştu.SIRADAKİ HABER