HaberlerO Transferler Şimdilik Kapandı

O Transferler Şimdilik Kapandı

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Marko Marin ve Emre Çolak transferlerinden ümitli olduğunu ancak geri dönüş yapmadıkları için konuyu şimdilik kapattıklarını ifade etti.

O Transferler Şimdilik Kapandı

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, kupa maçlarının kendilerine yansıyan olumsuzluklarına değindi.

'TRANSFERDE HATAMIZ OLDU'
Karaman, lig arasında gerekli olan transferleri gerçekleştiremediklerini belirtip, özeleştiri yaparak hatalı olduklarını söyledi. Karaman, 'Keşke kamp döneminde transfer edeceğimiz oyuncu yanımızda olsaydı. Bu takımda bir orta saha, bir beyine ihtiyaç var. Bunu biz çok önceden belirleyip, kamp dönemde bizimle birlikte olmalıydı. Bu affedilecek bir şey değil. Buradan herkes mesaj alsın. Camia haklı olarak soruyor, 'hocam transfer nerede' diye Kim bize bu konuda ne eleştiri yapıyorsa haklı. Bu teknik adamın veya yöneticinin yapacağı iş değil. Bizim bu sezon sonuna kadar dört kişilik ekibi hazırlayıp, 'takımın ihtiyacı olan oyuncular bunlar' deyip, sezon sonu bu futbolcuları aramıza katmamız gerekiyor. Sezon sonu altı oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Aynı şeyleri bir daha yaşayacağız. Bu transfer olayını kesinlikle düzeltmek zorundayız' diye konuştu.

'O KONU ŞİMDİLİK KAPANDI'
'Transferde iki oyuncudan çok ümitliydim' diyen deneyimli çalıştırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Bunlar Marko Marin ve Emre Çolak. Birinci oyuncu ile bizzat ben konuştum, ikinci oyuncu ile de görüştüm, menajeri ile de telefonda görüştüm. Bana geri dönüşü olmadığı için konu şimdilik kapandı. Aynı bölge için yurt dışından bir oyuncuya yöneldik. Adam gibi, ekonomik anlamda fedakarlık yaparak eğer biz bu oyuncuyu alacaksak, Fenerbahçe maçında o oyuncu Kadıköy'de olmalı. Transferde durum bu.'
TARAFTARA ÇAĞRI
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Gençlerbirliği maçının taraftarın maçı olacağını belirterek, taraftara önemli çağrılarda bulundu.

Karaman, 'Gençlerbirliği maçı bizim için önemli bir maç. Çok iyi transferler yaptılar. Bizim için çok zor bir maç olacak. 90 dakikanın sonuna kadar içeride kırılma anı yaşanmadan tüm Rizeliler, 7'den 77'ye kadar tüm Rizeliler takımlarını desteklemeli. Bu maçı taraftar alacak' şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER