HaberlerVali Şahin Dünya Şampiyonlarını Ağırladı

Vali Şahin Dünya Şampiyonlarını Ağırladı

Dünya ve Balkan Şampiyonası ile Dünya Çocuk Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edip şampiyon ve derecelerle dönen sporcular Vali İbrahim Şahin'i ziyaret etti.

Vali Şahin Dünya Şampiyonlarını Ağırladı

20-30 Kasım tarihleri arasında Güney Afrika’da düzenlenen Özel Sporcular Dünya Şampiyonası'nda gülle atmada ve 100 metre koşuda dünya şampiyonu, disk atmada da dünya ikincisi olan down sendromlu Ali Topaloğlu, 02-09 Temmuz 2015 tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenen Dünya Çocuk Oyunları’nda cirit atmada dünya birinci ve gülle atmada dünya üçüncü olan bedensel engelli Ömer Faruk İlkin ve 10-14 Aralık tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda güreşte ikinci olan Gökhan Günaydın, Vali İbrahim Şahin'i ziyaret etti. Ziyarette Vali Şahin sporculara başarılarından dolayı birer altın hediye etti.

"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahin, “Teşekkürün en büyüğü hükümetimize. Spor camiasına spor ile ilgilenenlere hükümetimiz çok ciddi anlamda katkı sağlıyor. Samsun olarak çok şanslıyız. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Samsunlu ve Samsun milletvekilidir. Sporla, gençlikle ilgili herhangi bir konuyu kendilerine taşıdığımızda bize ‘niye, ne için, nasıl’ gibi herhangi bir soru sormaksızın bize inanıyor ve destek sağlıyor. En büyük teşekkür antrenörlerimize ve sporcularımıza. Onlar ülkemizin bayrağını göklere çıkarmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bundan dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Çocuklarımızın her zaman yanlarında olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Şahin, şampiyon olan ve dereceye giren çocuklara altın hediye ederek, başarılar diledi.

Makamda gerçekleşen ziyarete ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ve antrenörler de katıldı.SIRADAKİ HABER