HaberlerKartal Belediyesinden stajyerlere Uyum Toplantısı

Kartal Belediyesinden stajyerlere Uyum Toplantısı

Kartal Belediyesi, belediye bünyesinde bulunan 220 stajyer öğrenci için 'Uyum Toplantısı' düzenledi.

Kartal Belediyesinden stajyerlere Uyum Toplantısı

Kartal Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde düzenlenen eğitim toplantısında stajyerlere, Kartal Belediyesi'nin tarihçesi, çalışma alanları, birim müdürlüklerinin görevleri ve belediye ile ilgili genel mevzuat anlatıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere, stajyer kimlik kartları dağıtıldı.
Uyum toplantısına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Başkan Danışmanı Haydar Oğuz, Özel Kalem Müdürü Cem Çetin ve  İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Aydın Sezen katıldı.
Başkan Altınok Öz'den gençlere mesaj
Uyum toplantısında konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 'Sevgili öğrenciler, ben emekli doktorum. Sonra belediye başkanı oldum. 2008 yılında emekli olduğum Temmuz ayında Norveç'e gittik. Eşimle birlikte bir gemi seyahatine çıktık. Bu gemi seyahati sırasında gündüzleri bazı kentlerde mola veriyor, o kentte geziyoruz. Bergen diye bir kent vardı. Kentin parkında yürüyoruz. Bir baktım, 25 yaşında, sarışın bir Norveçli kızın elinde pürmüz. Taşların arasındaki yeşillikleri pürmüzle yakıyor. Halbuki biz severiz değil mi taşların arasında yeşillik? Ruhumuza güzel geliyor. Kıza sordum, 'niye yakıyorsun?' diye. Dedi ki 'Bu otlar, bu kökler büyümeye başlarsa taşı oynatır. Belediye olarak biz bu taşları yeniden yapmak zorunda kalırız.' Mantıklı ve çok doğru. Kaldırımlardaki otlara bir bakın, taşları oynatıyor. Bu arada sizlere anlatmak istediğim ve önem verdiğim bir diğer konu var. 26 Eylül'de Türk Dil Bayramı'nı kutladık. Dilimizi, nereden gelirse gelsin yabancı kelimelerden arındırmalıyız. Bir milleti millet yapan iki tane unsur vardır. İnanç ve dil. Bu ikisi bozulmaya başladı mı o milletin ayakta kalma şansı yoktur. Oryantasyon nedir? Gayet güzel karşılığı var. 'Hoş geldiniz uyum toplantısına' diyebiliriz. Buna dikkat ederseniz memnun olurum. Biz 2009'da -Kartal'ı seviyorum- dedik. Size sorsam, çoğunuz burada doğmuşsunuzdur. Ama 'Nevşehirliyim Erzincanlıyım, Tokatlıyım, Karslıyım' dersiniz. Ama sonuçta Kartallısınız, buraya aitsiniz, burada yetişiyorsunuz, buranın çocuğusunuz. O zaman burayı sevin. Köklerinizi reddetmeyin' dedi.


SIRADAKİ HABER