HaberlerO Bayrağın Hesabını Sorarım

O Bayrağın Hesabını Sorarım

Vali İbrahim Şahin, Samsun'un mavi bayrak alamamasıyla ilgili Başkan Yılmaz'ın şikâyetine "Art niyet varsa hesabı sorulur" diyerek sert çıktı

O Bayrağın Hesabını Sorarım

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü'nce Mavi Yıldız ve Berat ödül töreni düzenlendi. Törende konuşan Vali İbrahim Şahin, Mavi Yıldız'ın ulusal bir proje olduğunu belirterek, "Mavi Bayrak uluslararasıdır. Eğer Samsun'un mavi bayrak almasında art niyet varsa bunun hesabı sorulur. Ancak böyle bir şeyin olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Samsun Serra Otel'de, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü'nce Turizm İşletme Belgeli otellerden Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve bu kanuna bağlı yönetmeliklerde belirtilen kriterleri tam olarak sağlayanlara verilen Mavi Yıldız ve Berat ödül töreni düzenlendi. Samsun'da ödülü ise ilk olarak Serra Otel almaya hak kazandı. Düzenlenen Mavi Yıldız Güvenilir Gıda Ödülü törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Hüseyin Akan, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven ve işletme sahipleri katıldı.

Bayram OKSIRADAKİ HABER