HaberlerSamsunlu şehit birkaç ay önce Hakkari'ye tayin olmuş

Samsunlu şehit birkaç ay önce Hakkari'ye tayin olmuş

Hakkari Şemdinli'de Durak Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araçla düzenlenen ve 10 askerin şehit olduğu hain saldırıda Samsunlu Uzman Çavuş Bayram AKSU da şehit düştü. AKSU'nun, birkaç ay önce Şemdinli Durak Karakolu'na tayininin çıktığı ve karakolda görev yapmaya başladığı öğrenildi.

Samsunlu şehit birkaç ay önce Hakkari'ye tayin olmuş

Hakkari Şemdinli'de Durak Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araçla düzenlenen ve 10 askerin şehit olduğu hain saldırıda Samsunlu Uzman Çavuş Bayram AKSU da şehit düştü. 

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada; 'Hakkari'nin Şemdinli ilçe merkezi üzerinde bulunan Durak Jandarma Karakolu önünde araç ve kimlik kontrolü yapılırken, 09.10.2016 Pazar günü PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı sonucunda şu an itibariyle 10 asker şehit, 8 vatandaş hayatını kaybetti. Adı geçen Jandarma Karakolunda görev yapan ve ailesinin ikemetgahı Yakakent ilçesinde olan uzman çavuş Bayram AKSU şehit oldu. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.' ifadeleri kullanılırken, Samsunlu Şehit Uzman Çavuş Bayram AKSU'nun Şemdinli Durak Karakolu'na birkaç ay önce tayininin çıktığı ve Ağustos ayının başında karakolda görev yapmaya başladığı öğrenildi.

 

 SIRADAKİ HABER