HaberlerSomon DNA ile cildiniz gençleşiyor

Somon DNA ile cildiniz gençleşiyor

Medical Park Samsun Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nden Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, "Ciltte eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynağın somon balığı DNA?sı olduğu kanıtlanmıştır" dedi

Somon DNA ile cildiniz gençleşiyor

Medical Park Samsun Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nden Uzm. Dr. Yüksel Oltulu 'Somon DNA tedavisi' hakkında bilgi verdi.

Dr. Oltulu, “Somon DNA tedavisi, yaşlanma ve yaşlanmaya bağlı ciltte oluşan değişiklikler üzerine yapılan çalışmalarda, bu değişimlerin temel nedenlerinin ciltte azalan proteinler olduğu ortaya çıkmıştır. Yine yapılan bilimsel araştırmalara göre ciltte eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynağın somon balığı DNA’sı olduğu kanıtlanmıştır. Hem insan DNA’sına benzerliği hem de bu özelliğinden dolayı, cilt yenilenmesi, tazelenmesi ve anti-aging etkisi için somon balıklarından yararlanılmaktadır. Uygulama kriteri olarak yaşın önemli olmadığı yöntem, 20 yaşındaki bir gence de uygulanabilir. Yöntemin uygulanabilmesi için 3 boyutlu cilt altı analiz cihazı ile analiz yapılması gerekir. Analizde alınan verilerin incelenmesi ile kişinin bu yönteme ihtiyacı olup olmadığı ya da ne kadar süre ile nasıl uygulama yapılacağına karar verilir” dedi.

VÜCUT ÇATLAKLARININ ÇÖZÜMÜNDE DE KULLANILABİLİR
Stres, sigara ve güneş ışığı gibi dış etkenlerin yaşlanmayı hızlandırmasıyla oluşan ciltteki kırışıklık, sarkma ve yıpranmanın, somon DNA'sı ile yüz germe ameliyatlarına gerek kalmadan ortadan kalktığını ve cildin gençleştiğini ifade eden Uzm. Dr. Yüksel Oltulu,
"Somon DNA’sı olumsuz faktör etkilerini yok edip cildin canlılığını kazanmasını sağlar. Canlanan ve tazelenen cilt kişilerde daha genç bir görünüme neden olur. En etkili anti-aging uygulamalarından olan bu yöntem, cilde farklı bir nemlilik kattığı için etkisi daha uzun süre devam eder. Bunların yanında hızlı kilo alıp verme sonucu oluşan vücut çatlaklarının çözümünde de somon DNA tedavisi kullanılabilir. Özellikle hamilelik boyunca ve sonrasında oluşan değişik bölgelerdeki çökme sonucu oluşan çatlakların giderilmesinde etkili olan yöntem, bayanların çatlak tedavisinde de bir numaralı tercihleri arasında yer alır” diye konuştu.

EN AĞRISIZ CİLT GENÇLEŞTİRME YÖNTEMİ
İşlem sonrası kişilerin hemen günlük yaşamlarına devam edebileceğini söyleyen Dr. Oltulu “Cerrahi müdahale olmadığı için anesteziye de gerek duyulmayan işlemde kişiler hemen günlük hayatlarına dönebilirler. Mezoterapi yöntemi ile cilde enjekte edilen somon balığı sütü, doğal bir serum olduğu için hiç bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Uygulama sırasında kişiler sadece enjekte iğnesinin acısını hissedeler ki çoğu zaman bunun bile farkına varmazlar. Somon DNA tedavisi bu yönü ile en ağrısız cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Uygulama sonrasında kişilerde sadece iğne delik bölgelerinde çok hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede yok olup sanki cilde hiç bir şey uygulanmamış gibi bir görüntü oluşur” dedi.

 SIRADAKİ HABER