HaberlerÖlüm sebebi ağır spor mu, yoksa mide küçültme operasyonu mu?

Ölüm sebebi ağır spor mu, yoksa mide küçültme operasyonu mu?

Mustafa Koç yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Peki ölüm nedeni nedir? Yaptığı ağır spor mu, yoksa daha önce geçirdiği mide küçültme ameliyatı mı?

Ölüm sebebi ağır spor mu, yoksa mide küçültme operasyonu mu?

Kalp krizi geçirdiği için hastaneye kaldırılan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç hayatını kaybetti.

Mustafa Koç, sabah sporu esnasında fenalaşıp kalp krizi geçirdi ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

MİDESİNİN BÜYÜK KISMINI ALDIRMIŞTI

Fazla kilolarından şikayetçi olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçtiğimiz yıl mart ayında İstanbul Amerikan Hastanesi'nde tüp mide ameliyatı (mide küçültme) olmuştu.

Başarılı bir ameliyatla midesinin büyük bir bölümünü aldırtan Mustafa Koç, ameliyattan iki gün sonra taburcu olup normal hayatına dönmüştü. 4 ayda tam 40 kilo veren Mustafa Koç, kızı Esra'nın lise mezuniyet partisinde zayıflamış yeni haliyle boy göstermişti.

TÜP MİDE AMELİYATI NEDİR?
Son zamanlarda birçok ünlü gibi Mustafa Koç'un da olduğu ameliyata 'sleeve gastrektomi' (tüp mide) ameliyatı deniliyor. Bu mide küçültme ameliyatında; midenin büyük bir kısmı geriye dönüşü olmadan çıkarılıyor. Geriye, 150-200 ml. civarında mide dokusu bırakılıyor. Mide hacmi küçültüldüğü için daha erken doyuluyor.

Böylelikle iştah hormonlarının büyük bir kısmı midede üretildiği için iştahta azalma ve açlık hissinde gerileme de oluyor. Bu ameliyattan birkaç gün sonra hasta normal hayatına dönebiliyor.

 SIRADAKİ HABER