HaberlerBaşkan Genç'ten sorunlara yerinde tespit

Başkan Genç'ten sorunlara yerinde tespit

Başalan Mahallesi'nde pazarı gezen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Bu gezilerimiz sırasında vatandaşlarımızla görüşme ve onları dinleme imkanımız da oluyor. Böylece varsa bir sorun yerinde tespit ediyoruz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz' dedi.

Başkan Genç'ten sorunlara yerinde tespit

Başkan Osman Genç, Başalan Mahallesi'nde kurulan mahallede kurulan pazar yerini gezerek burada hem pazar esnafı ile hem de alışveriş vatandaşlarla görüştü.

Pazar esnafı ile sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Başkan Genç, belediye tarafından mahallede çalışmaları yürütülen hayvan pazarı inşaatını da inceledi. Çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alan Başkan Osman Genç, hayvan pazarının tamamlanmasıyla birlikte mahalle halkının ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Hedef, kaliteli yaşam

Kırsal mahallelerde yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan genç, "Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın eğitimi, istihdamı ve kaliteli bir yaşam sürmesi bizim için önemli. Yeni mahallelerimizde bu yönde çalışmalar yürütüyoruz. Yeni mahallelerimizin birçoğunda cami ve okulların çevre düzenlemesini tamamladık. Ayrıca hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri gibi eğitim ve kültüre yönelik çalışmaların yanında, bu mahallelerimizdeki insanlarımıza ekonomik katkı sağlayacak pazar yeri ve hayvan pazarı gibi projeler de üretiyoruz. Yine yeni mahallelerimiz için Kırsal Kalkınma Birimi kurduk. Amacımız topyekun bir gelişim" diye konuştu.

“Yerinde oturan başkan değilim”

Hiçbir zaman yerinde oturan bir belediye başkanı olmadığına da vurgu yapan Başkan Osman Genç, “Ekibimizle birlikte sürekli olarak sahadayız. Çalışmaların daha hızlı ve daha sağlıklı yürümesi için uyguladığımız projelerimizi sürekli olarak inceliyoruz. Özellikle kırsal mahallelerimizdeki çalışmalarımızı yakından takip ediyoruz. Bu gezilerimiz sırasında vatandaşlarımızla görüşme ve onları dinleme imkanımız da oluyor. Böylece varsa bir sorun yerinde tespit ediyoruz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER