HaberlerFındık fiyatları manipüle ediliyor

Fındık fiyatları manipüle ediliyor

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk'ün 'yabancı firma fındık fiyatlarını düşürüyor' ifadeleri üzerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'i göreve çağırdı.

Fındık fiyatları manipüle ediliyor

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ün ‘yabancı firma fındık fiyatlarını düşürüyor’ şeklindeki sözlerini ‘gerçeğin itirafı’ olarak değerlendirdi ve Bakan Faruk Çelik’i göreve çağırdı.

TBMM Genel Kurulu’nun son oturumunda gündem maddeleri görüşülürken söz alan Bektaşoğlu, Bakan Çelik’e hitap ederek, “Sizin de bildiğinizi gibi, bugüne kadar fındıkla ilgili verdiğim sayısız önerge, yaptığım onca konuşma ve açıklamalarımda vurguladığım ‘Yabancı firmalar manipülasyon yaparak fındık fiyatlarını düşürüyor.’ gerçeği sonunda partinizin milletvekilleri tarafından da kabul edilmiş ve Sayın Başbakana bu konuda Afyon’da bir dosya sunulduğu açıklanmıştır. Dosyada ne olduğunu bilmiyoruz. Ancak, bu önemli itiraf sonrasında Bakanlığınızın yapacağı çalışmaları merakla bekliyoruz. Özellikle, manipülasyon, yasalarımıza göre suç olduğuna göre, bu suçu işleyenlerin araştırılması gerekmektedir. 17-18 TL’ye çıkan fındığın fiyatının ortalama 10- 11 liraya düşmesi acaba nedendir? Bu konuda vereceğim araştırma önergeme destek bekliyorum, ne kadar samimisiniz görelim istiyorum”SIRADAKİ HABER