HaberlerSamsun'dan HDP ve PKK tepkisi: Geç bile kalındı

Samsun'dan HDP ve PKK tepkisi: Geç bile kalındı

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, HDP'deki gözaltı ve tutuklama kararlarını geç kalınmış bir karar olarak değerlendirirken, Türkiye'de PKK'nın gerçekleştirdiği terör saldırılarını kınadı

Samsun'dan HDP ve PKK tepkisi: Geç bile kalındı

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, son günlerden Halkların Demokratik Partisi'ndeki (HDP) gözaltı ve tutuklama kararlarıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Vatandaşlar, güvenlik güçleri ve sivillere yönelik hain saldırılar gerçekleştiren bölücü terör örgütü PKK'yı kınadı.

GEÇ KALINMIŞ BİR DURUM
Tekin Ellialtı:HDP'de yapılan gözaltılar bu zamana kadar geç kalınmış bir durum. Derhal içeri alınmalılar. Normal bir vatandaş bunları söylemiş olsa çoktan içeri girmişti. Bunu görmemek için kör olmak lazım. Teknoloji gelişti, önceden silah konusunda dışarıya bağımlıydık; şimdi kendi İnsansız Hava Araçlarımız var. Bunların daha çoğaltılarak terörle mücadele konusunda daha başarılı olabiliriz.

SALDIRILAR OLMASIN
Egehan Kırtepe:HDP'lilerin gözaltına alınması doğru bir karar. Çünkü PKK ile ilişkileri biliniyordu ve bu insanlar meclisteydi. Bu karar bence doğru. Ülkemizde yaşanan terör saldırıları da her anlamda kötü. Bu olaylar bitsin istiyorum.

ALIŞMAYA BAŞLADIK
Kaan Arslan: Terör saldırıları ülkemiz üzerine kurulan bir komplo olarak değerlendiriyorum. Yabancı ülkelerin bu işte parmağı olduğuna kesinlikle inanıyorum. Ülkemiz, askerine sahip çıkmıyor. Ben şehitlerimize çok üzülüyorum. Sanki normal bir şeymiş gibi karşılamaya başladık. Buna alışmaya başladık. Ülke olarak çok kötü bir haldeyiz. Olayların hiç farkında ve bilincinde değiliz.

ÜLKE KÖTÜYE GİDİYOR
İsmail Ekşioğlu (eski Türk-İş Bölge temsilcisi):Gerçekten adalete güven olsa bir problem yok. Ama eğer bir siyasi partinin adaleti şeklinde tecelli ederse bu yanlış olur. Yani insanlar ilk önce adalete güvenecek. HDP'lilerin bu kadar şımartılması iktidarın sorumluluğunda. Onlar bu gücü onlara verdi. Yani 2001'de terör sıfırdı. Ama bugün zirve yapmış. Bunu ilk önce iktidarın kabullenmesi gerekiyor. Terör nereden gelirse gelsin, hangi cepheden gelirse gelsin, hepsine karşıyız. Biz bu ülkede hür ve özgür bir şekilde yaşamak istiyoruz. Ülke her geçen gün kötüye gidiyor. Biz de vatandaş olarak bu durumdan rahatsızız.

TERÖRE HAYIR
Nükte Yıldırım: Terörün olmaması, canlarımızın yanmaması, çocuklarımızın ölmemesini istiyorum. Başka ne diyebiliriz ki? Ben sadece bunları istiyor,'teröre hayır' diyorum.

TÜRKİYE ATEŞ ÇEMBERİ
Sebahat Karakurt: Terör olayları vahim çok kötü. Türkiye şu an bir ateş çemberinde. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Allah onlara fırsat vermesin. Allah onları yok etsin. Eğer bir Devlet Bahçeli ifade verdiyse gidip onlar da verecek. Onların bir ayrıcalığı yok.

HERKESİN CANI YANIYOR
Resmi Aşer:Terör saldırılarını hiç iyi görmüyorum. Bir sürü yavrumuz şehit oldu. Onlar ana baba kuzusu değil mi? Herkesin canı yanıyor. Allah kimsenin canını yakmasın. Yavrularımız şehit olmasın.

BEKLENEN SONUÇTU
İsmail Karaköse:Bu ülkede herkes hukuk karşısında eşit. Bunların milletvekilliği dokunulmazlığı da kaldırıldı. Zaten beklenen bir sonuçtu. Ben bu kararı doğru buluyorum. Hukuk karşısında herkes eşit ve yaptıklarının hesabını vermeliler. Bu ülke de her gün şehit haberlerini görmek üzücü. İnşallah bir gün son bulur. Ben şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMASIN
Şükran Karaköse:Bir anne bir eş olarak ne söyleyebilirim. Onlarında bir ailesi var. Artık hükümet FETÖ'yü topladıysa şimdi sıra PKK'da. Bunları da her yerden toplamalı. Ülkemizin bütünlüğü için bir korku verilmeli. Politik olarak kaldırılırlarsa zaten dağlardakilerle baş etmek daha kolay olacaktır. Evimizin içinden bile tünelle başka bir tarafa geçebiliyorlarsa bunlar her yerden temizlenmeli. Bunları da hükümet çok iyi biliyor. Sadece gecikti yapmakta. Şehitlerimizin kanı yerde kalmasın.

ONLARI KINIYORUM
Muhammet Bolat:Üzgünüz. Sonuçta vatan evladıyız. Sonuçta onların da anne babaları var. HDP'lileri de kınıyorum. Biz onları normal siyaset yapsın diye siyasete aldık. Ama onlar farklı şekilde siyaset yapıyorlar. Ben bunları kınıyorum. Bizim ordumuz kuvvetli güçlü. Biz bunları temizleyecek güçteyiz. Ben inanıyorum ki bu ülkede daha rahat ve özgür bir şekilde yaşayacağız.

BU ÜLKEYİ NASIL VERİRİZ
Nurhan Pala:Resmen birbirimizi yiyoruz. Bizim aslında kan bağımız var. Aynı yerden geliyoruz. Biz neyi paylaşamıyoruz anlayamıyorum. Her şeyimiz var aç ve susuz değiliz. 1978’li yıllara mı dönmek istiyorlar biz o zamanlar pirinç kuyruğuna girerdik. Bizler o zaman evden dışarıya çıkamazdık. Bunları mı istiyorlar. Biz bu ülkeyi nasıl böleriz nasıl veririz. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz. Gerek var mı cehennemi yaşatmaya.

ALLAH KAHRETSİN
Arife Daşlı: Türkiye’miz bunları hak etmiyor. Biz kimlerin eline kaldık. Artık bir şeyler yapmak lazım ama birlikte bir şeyler yapmak lazım. Şu güzel ülkemizi mahvetmeyelim. Kardeşçe yaşadık biz hep. En önemlisi bu. HDP’lilerin gözaltına alınması da geç kalınmış bir durumdu. Hak ettiler. Bunlar biraz fazla şımartıldı. Bunları başımıza bela ettiler. Teröre kim bulaşmışsa Allah onları kahretsin.

DOĞRU BİR KARAR
Recep Öztaş:HDP’lilerin gözaltına alınması gayet yerinde doğru bir karar olmuş. Bu ülkede kimse istemez terör olsun. Terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Allah devletimize yardım etsin. Teröristler bir taraftan batılılar bir tarafından devletimize zarar veriyor. Bizim beraberlik içinde teröristlere karşı koymamız lazım.

Dilber BAHADIRSIRADAKİ HABER