HaberlerHaberHayat Dergisi Kasım sayısı çıktı! Toprak Sağlam'dan çok özel açıklamalar

HaberHayat Dergisi Kasım sayısı çıktı! Toprak Sağlam'dan çok özel açıklamalar

Bodrum Masalı'ndaki Gözde karakteriyle sağlam bir oyunculuk sergileyen Toprak Sağlam, HaberHayat okuyucularına çok özel açıklamalar yaptı. 13 yaşından bu yana oyunculuk yapan güzel yıldız ile hayallerini, projelerini ve rollerini konuştuk.

HaberHayat Dergisi Kasım sayısı çıktı! Toprak Sağlam'dan çok özel açıklamalar

Bodrum Masalı’ndaki Gözde karakteriyle sağlam bir oyunculuk sergileyen Toprak Sağlam, HaberHayat okuyucularına çok özel açıklamalar yaptı. 13 yaşından bu yana oyunculuk yapan güzel yıldız ile hayallerini, projelerini ve rollerini konuştuk.

HABERHAYAT: Sizi tanıyabilir miyiz?
TOPRAK SAĞLAM:
9 Ekim 1985’te İstanbul’da doğdum. Aslen Karadenizliyim, Laz’ım yani. Oyunculuk benim için sonradan gelişmiş bir durum değil. Çocuk yaşlardan itibaren istediğim bir şeydi. 13 yaşımdan beri oyunculuk yapıyorum. Ben biraz hedefli yürüdüm bu yolu. Ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezun oldum.
HABERHAYAT: Sizi bir televizyon programında çok sürpriz bir şekilde şarkı söylerken izledik. Sesiniz de harikaydı…
TOPRAK SAĞLAM:
Evet, o aslında bana da sürpriz oldu. Spontane gelişen bir durumdu. Ama şu doğru; şimdilik biraz hobi aşamasında gibi dursa da aslında ileride aktif olarak müzik yapmayı çok istiyorum. Müzik hep hayatımın merkezinde.
HABERHAYAT: İleride sizi sahnede görme ihtimalimiz yüksek o zaman...
TOPRAK SAĞLAM:
Kesinlikle. Sahneye çıkmayı çok istiyorum.
HABERHAYAT: Geçen yıl final yapan Kara Ekmek dizisindeki rolünüzle çok dikkat çektiniz. Neler söylemek istersiniz?
TOPRAK SAĞLAM:
Ben diziye 34. bölümde dahil oldum. Televizyonda ilk kez böyle bir rol oynadım. Bade çok farklı bir karakterdi. Projeye asıl sıcak bakmamın sebebi biraz da bu oldu. Çünkü kimse beni daha önce böyle hayal etmemişti. Bade’nin hikayesi çok farklıydı, o yüzden karakteri de o oranda enteresan geliyordu bana.
HABERHAYAT: Geçtiğimiz sene üç sinema filminde rol aldınız. Sinema sizin için ne ifade ediyor?
TOPRAK SAĞLAM:
Sinemayı çok seviyorum. Sinemaya ara vermiştim. Çok özlemiştim, üç ayrı filmde birden rol aldım. Bu çok güzel bir durum. Daha çok çalışıp, daha çok film çekeyim. Zamansızlıktan uykuya bile vakit olmasın. Bu uğurda çekeceğim her çileyi kutsal buluyorum. Sinema benim için büyük bir aşk.
HABERHAYAT: Delibal’da Çağatay Ulusoy’la birlikte oynadınız. Çağatay Ulusoy ile oynamak nasıldı?
TOPRAK SAĞLAM:
Harikaydı. Çağatay çok iyi kalpli, çok mütevazı, eğlenceli ve çok çalışkan bir oyuncu. Yönetmenimiz Ali Bilgin ve ekibiyle çalışmak da bir o kadar mutlu etti beni. Meslek hayatıma imza attılar resmen.
HABERHAYAT: Bazı oyuncular kendini izlemeye çok tahammül edemediğini söyler. Siz izliyor musunuz kendinizi?
TOPRAK SAĞLAM:
Açıkçası ben kendimi eksi ve artılarımla, her şeyimle seviyorum. Tabi ki kendimi izliyorum. Kusur aramak için de bakmıyorum, kusursuz olduğuma inanmak için de. Bir sonraki adımımı nereye atacağımın, daha iyiye nasıl varacağımın sağlamasını yapmak derdindeyim.
HABERHAYAT: Peki sizce oyuncu olunur mu, oyuncu doğulur mu?
TOPRAK SAĞLAM:
Bence oyunculuk bir kod. Kesinlikle onunla doğuyorsunuz diye düşünüyorum. Ben hep oyun oynamak isteyen bir çocuktum. Hâlâ öyleyim ve ölene dek de oynayacağım.
HABERHAYAT: Hangi yönetmen ve oyuncularla çalışmak istersiniz?
TOPRAK SAĞLAM:
Cemal Şan, Özcan Alper, Zeki Demirkubuz, Onur Ünlü çalışmayı çok istediğim yönetmenler. Onur Saylak, Canan Ergüder, Barış Falay, Serhat Tutumluer, Binnur Kaya ve Uğur Yücel’le de oynamayı çok arzu ediyorum.
HABERHAYAT: Sokakta insanlardan nasıl tepkiler alıyorsunuz?
TOPRAK SAĞLAM:
‘Kendi melek, dizide aman Allah nasıl bir şeytan’ dedi mesela geçenlerde bir teyze. Genel olarak oynadığım karakterden bağımsız olarak sevdiklerini görüyorum ki, bu da çok hoşuma gidiyor haliyle.
HABERHAYAT: Sosyal medyayla ilişkiniz nasıl?
TOPRAK SAĞLAM:
Gayet iyi. Aktif bir kullanıcıyım diyebilirim. Özellikle Twitter ve Instagram’ı çok kullanıyorum.
HABERHAYAT: Spor yapıyor musunuz?
TOPRAK SAĞLAM:
Olmazsa olmazım spor. Her gün bir saat tempolu yürüyüş ve pilates yapıyorum. Set olduğunda bile çok erken kalkar, sporumu yapar, sete öyle geçerim.
HABERHAYAT: Bu yoğun tempoda aşka vakit kalıyor mu?
TOPRAK SAĞLAM:
Aşk ana madde. Onsuz olmaz.
HABERHAYAT: Bir erkekte aradığınız özellikler nedler?
TOPRAK SAĞLAM:
Suretiyle aslı bir olsun. İçi, dışı bir adam candır. Samimi olsun her şeyden önce...
HABERHAYAT: 10 yıl sonra nerede olmayı hayal ediyorsunuz?
TOPRAK SAĞLAM:
Berliner Ensemble’da Brecht oynayıp, kendi açtığım bir mekanda konser verdiğim, üstüne beşinci albüm çalışmama hazırlandığım, sonra da anne ve babamın “Yemeğe bekleyelim mi?” diye telefon ettiği bir hayat hayal ediyorum...
HABERHAYAT: Genel olarak sizi nasıl karakterler heyecanlandırıyor?
TOPRAK SAĞLAM:
Karakteri seversem, oynamak için heyecanlanırsam, beşinci karakter olsa ne olur? Benim için ‘esas kız’ odur. Daha önce oynamadığım, derdi olan, çok katmanlı, üzerine düşündüğüm, beni zorlayacak, problemli karakterler olduğunda çok heyecanlanıyorum.
HABERHAYAT: Bodrum Masalı’nda entrikacı Gözde karakterine hayat veriyorsunuz. Nasıl gidiyor?
TOPRAK SAĞLAM:
Gözde, Evren karakterinin metresi rolünde. Evreni çok seven ve onunla hayat kurmak isteyen bir kadın. Sabırla o günlerin gelmesini bekliyor. Korkulacak bir kadın Gözde. Ben de biraz kızıyorum ona. Ama onun da haklı olduğu bazı yönler var. Şu anda dizi çok güzel gidiyor. Bakalım neler olacak.SIRADAKİ HABER