HaberlerFETÖ Samsun'da çözülüyor

FETÖ Samsun'da çözülüyor

Samsun'da, FETÖ operasyonlarında gözaltına alınan ve tutuklanan şüpheliler arasında itirafçı sayısı her geçen gün artıyor

FETÖ Samsun'da çözülüyor

Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrasında gözaltına alınan ve tutuklanarak cezaevine konulan FETÖ mensubu asker, polis, hakim, savcı, öğretmen ve işadamlarından itirafçı olanların sayısının hergeçen gün arttığı öğrenildi.

İTİRAFÇI SAYISI ARTIYOR
Samsun Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi'nde yapılan sorgulamalar sırasında şüphelilerin verdikleri bilgiler doğrultusunda operasyonlar südürülürken, tutuklu bulunan FETÖ mensuplarının da cezaevi idaresine başvurup, itirafçı olma talepleri değerlendiriliyor.
Operasyonların başlatığı günden bu yana çok sayıda kişinin itirafçı oldukları için denetimli serbestlikten yararlandığı, bazılarının ise görevlerine döndükleri bildirildi.

ÇÖZÜLME HIZLANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın FETÖ üyelerine "Gelin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne teslim olun, devletin adaletine sığının, açıkça bildiklerinizi anlatın, itirafçı olun" çağrılarının çok etkili olduğu ve örgütte çözülmenin bu çağrıyla hızlandığı da bildirildi.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER