HaberlerTrabzon haberOrtahisar'da 70 bin 18 konut ve işyerine doğalgaz ulaştırıldı

Ortahisar'da 70 bin 18 konut ve işyerine doğalgaz ulaştırıldı - Trabzon haber

Trabzon'un Ortahisar ilçesindeki doğalgaz çalışmaları kapsamında 70 bin 18 konut ve işyerine doğalgazın ulaştırıldığı belirtildi.

Ortahisar'da 70 bin 18 konut ve işyerine doğalgaz ulaştırıldı

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde doğalgaz çalışmalarına aralıksız olarak devam edilirken, 40 bin 211 konutta doğalgazın kullanıldığı bildirildi. Konut ve işyerlerinin gaz kullanım oranının yüzde 60'a yaklaştığı ve 2016 yılı sonunda çalışmalarda yüzde 75 seviyelerine ulaşmak hedefleniyor.
Doğalgaz kullanım oranının artmasının şehir adına son derece sevindirici olduğunu belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 'Hemşehrileriminden kimin kapısına doğalgaz getirilmişse bunu kullanmalarını özellikle istirham ediyorum. Doğalgaz hem temiz hem de ucuzdur. Doğalgaz kullanımını arttırmak mecburiyetindeyiz' diye konuştu.
Ortahisar ilçesinde doğalgaz çalışmalarının planlandığı şekliyle devam ettiğini vurgulayan Gümrükçüoğlu, 'Doğalgazda 2016 sonu hedefimiz 75'lere ulaşmaktır. 2017 sonucu hedefimiz ise yüzde 85'e ulaşmaktır. Geri kalan kısımları da ileri ki yıllarda tamamlanmış olacaktır. Bunun en önemli adımı ise mutlaka aboneliğin teşvik edilmesidir. Kimin kapısına doğalgaz gelmişse abone olması, çalışmalarımızın süratle devam etmesi ve şehrimizin daha yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için büyük önem arz etmektedir' ifadelerini kullandı.

Ortahisar’da 70 bin 18 konut ve işyerine doğalgaz ulaştırıldıSIRADAKİ HABER