HaberlerGaziantep haberŞehitkamil ile ekran başından kalkıp doğayla buluşuyorlar

Şehitkamil ile ekran başından kalkıp doğayla buluşuyorlar - Gaziantep haber

Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampında gerçekleştirilen macera dolu etkinlikler, genç öğrencileri ekran başından kaldırıp doğayla buluşturmaya devam ediyor. Her yıl binlerce çocuk ve genç yaştaki öğrenciye yönelik kamp alanında yapılan tüm faaliyetler, katılımcı gruplara büyük moral ve motivasyon aşılıyor.

Şehitkamil ile ekran başından kalkıp doğayla buluşuyorlar

Günübirlik ve üçer günlük kamp faaliyetleriyle il genelindeki okulların ve sivil toplum kuruluşlarının öğrencilerini birbirinden heyecanlı, eğlence ve macera dolu etkinliklerde bir araya getiren Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı, katılımcı grupların öğretmen ve idarecilerinden tam not alıyor. Kamp faaliyetleriyle ilgili tüm gereksinimlerin Şehitkamil Belediyesi tarafından karşılandığı kamp alanından özelikle dezavantajlı bölgelerde okuyan öğrenci grupları faydalanıyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte televizyon, bilgisayar, tablet ve telefonlara adeta bağımlı yaşayan çocuk ve genç yaştaki öğrencilere doğada oyun oymama, çevreyi tanıma ve sosyalleşme imkanları sunan kamp faaliyetleri, katılımcı öğrenciler kadar öğrenci velilerini de mutlu ediyor.
Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan kamp liderlerinden Hayri Yılmaz, Gençlik Kampında gerçekleştirilen faaliyetlerin katılımcı öğrencilerin sorumluluk duygusunu artırdığını söyledi, Yılmaz, 'Çocuk ve genç yaş gruplarındaki katılımcı öğrencilerimize kamp alanımızda arkadaşları ile oyun oynama alışkanlığı kazandırmaya gayet ediyoruz. Bu alışkanlığı kazanan öğrencilerimizin zaman içerisinde sosyal ilişkileri de üst seviyelere çıkıyor. Kamp alanı etkinliklerimiz içerisinde yer alan oryantiring, paintball gibi strateji ve grup çalışması gerektiren oyunlarla öğrencilerimizin kendilerine verilen görevler ve rollerin üstesinden gelebilmek için yaptığı çalışmalar onların sorumluluk duygularını artıyor. Böylelikle tüm katılımcı gruplarımızda yer alan gençlerimiz, toplumu, doğayı ve çevresindeki arkadaşlarını daha yakından tanıma fırsatı elde ediyorlar. Ben bir kez daha bu vesile ile özelikle tüm rehber öğretmenlerimizi ve beden eğitimi öğretmenlerimizi kamp alımızı ziyaret etmeye davet ediyorum' diye konuştu.

Şehitkamil ile ekran başından kalkıp doğayla buluşuyorlarSIRADAKİ HABER