HaberlerOrdu haberKumru Devlet Hastanesinde sona gelindi

Kumru Devlet Hastanesinde sona gelindi - Ordu haber

Ordu'nun Kumru ilçesinde inşaatı tamamlanan 50 yataklı Kumru Devlet Hastanesi, iç mefruşat ve donanım çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete sunulacak.

Kumru Devlet Hastanesinde sona gelindi

21 Ekim itibarıyla geçici kabul işlemleri başlatılan hastanenin Ordu kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından iç mefruşat ve donanım çalışmalarına başlandı. 13 milyon 268 bin liralık ihale edilen ve yaklaşık 3 bin metrekare oturum alanına sahip olan Kumru Devlet Hastanesi, acil sağlık hizmetleri ve iki poliklinikte ilçe halkına hizmet verecek.
Yatırıma ilişkin görüşlerine yer verilen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Orduluların sağlık alanında sorunlarının giderilmesi için yoğun bir çalışma sürdürdüklerini bildirdi. Ordu'nun, AK Parti hükümetleri döneminde, sağlık alanında önemli hizmetlere kavuştuğunu ifade eden Kurtulmuş, 'İlimizde sağlık alanındaki yatırımlarımız hızla devam ediyor. Vatandaşlarımıza daha konforlu ve modern tesislerde sağlık hizmeti vermek için gayret gösteriyoruz. İnşallah koğuş sisteminden konforlu oda sistemlerine geçilmesi, hizmet kalitesinin de artmasıyla Ordu ilimiz sağlıkta önemli bir ivme kazandı. Kumru halkı için önemli bir hizmeti daha tamamladık. Kumru ve bölgede yaşayan vatandaşlarımız sağlık alanında en iyi hizmeti alacaklardır' dedi.

Kumru Devlet Hastanesinde sona gelindiSIRADAKİ HABER