HaberlerTrabzon haberAvni Aker Stadyumunun yerine şehir parkı yapılacak

Avni Aker Stadyumunun yerine şehir parkı yapılacak - Trabzon haber

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı ilk toplantısı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Avni Aker Stadyumunun yerine şehir parkı yapılacak

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediyesinin son bir aylık çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, Meclis üyelerinin sorularını da yanıtladı.
Meclis toplantısında Avni Aker Stadyumunun bulunduğu alanın ne şekilde değerlendirileceğine dair de açıklamalarda bulunan Gümrükçüoğlu, 'Trabzonspor'umuzun Akyazı'daki yeni stadyumu tamamlanmak üzere. Avni Aker Stadı'nın bulunduğu alanın ne şekilde değerlendirileceğine şehir olarak hep birlikte karar vereceğiz. Orada bir şehir parkı yapacağız. Amatör futbol müsabakalarının oynandığı Yavuz Selim Stadını orada yaşatmak istiyoruz. Yine orada bina olarak büyük olmayacak bir kültür merkezini şehrimize kazandırmak istiyoruz. Çünkü orası okulların fazla olduğu bir bölge. Gerek öğrencilerimiz için ve gerekse her türlü kültürel aktivitenin yapılması için böyle bir merkeze orada ihtiyaç duyuyoruz. Ancak unutmayalım ki bu alan çok büyük bir alan değil. Orman Bakanlığının lojmanlarını da satın alırsak hepsi 60 dönüm bir alan. Oranın 24 saatin en az 18 saat yaşayan bir bölge olması için TOKİ'nin de bizlere önerileri var. Bunları değerlendireceğiz, şehir olarak hep birlikte karar vereceğiz' diye konuştu.
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi toplantılarına yarın devam edilecek.SIRADAKİ HABER