HaberlerTrabzon haberOrtahisar 'Her mahalleye bir park' sloganıyla güzelleşiyor

Ortahisar 'Her mahalleye bir park' sloganıyla güzelleşiyor - Trabzon haber

Trabzon'da 'Her mahalleye bir park' sloganıyla birçok parkı hizmete sokan Ortahisar Belediyesi, Pelitli Mahallesi'nde yeni bir parkı daha hayata geçirdi.

Ortahisar 'Her mahalleye bir park' sloganıyla güzelleşiyor

'Pelit Parkı' adı verilen parkın açılış törenini Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle birlikte gerçekleştiren Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, çocuklara tabiat ve çevre bilincini aşılamak amacıyla onlarla birlikte park açılışı yapmaya özen gösterdiklerini söyledi.
Her mahalleyi güzelleştirmeyi ve her mahallede yeşili artırmayı temel görev olarak kabul ettiklerine vurgu yapan Başkan Genç, 'Pelitli Mahallesi'nde bu güzel alanı, parkımız ile birlikte daha güzel bir hale getirdik. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz yeşil alanları artırma konusunda çok titiz çalışmalar yürütüyor. Ben kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu açılış daha anlamlı olsun diye sevgili yavrularımızla birlikte bu açılışı gerçekleştiriyoruz. Onlara çevre ve tabiat bilincini artırmak adına bu uygulamalara imza atıyoruz. Her mahallemizde böyle küçücük de olsa böyle bir alanı güzelleştirmek temel, yeşili artırmak temel görevimizdir. Bu manada çok başarılı olan okulumuzu ve müdürümüzü de tebrik ediyorum. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızla birlikte böyle bir açılışı gerçekleştirmekten son derece büyük bir mutluluk duyuyorum' dedi.
Açılış sonrasında minik öğrencilerle sohbet eden Başkan Genç, onlara boş zamanlarında hangi kitapları okuduklarını sordu. Genç'in bu sorusunu öğrenciler, 'roman ve çocuk kitapları' okuduklarını söyledi. Öğrencilere nasihatlerini sürdüren Genç, minik öğrencilere şimdiden hedeflerini belirlemeleri gerektiği tavsiyesinde bulunarak, 'Derslerden arta kalan boş zamanlarınızda bu parklara gelerek oynayın. Şimdiden hedeflerinizi ortaya koyun. İnşallah gelecekte şehrimizi yöneten kademelerde sizler de olacaksınız. Onun için çok çalışmanız lazım. Sizlere başarılar diliyorum' ifadelerini kullandı.

Ortahisar ’Her mahalleye bir park’ sloganıyla güzelleşiyorSIRADAKİ HABER