HaberlerSinop haberDağdeviren: 'Şehit olmak onurların en büyüğüdür'

Dağdeviren: 'Şehit olmak onurların en büyüğüdür' - Sinop haber

Sinop Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, şehit olmanın onurların en büyüğü olduğunu söyledi.

Dağdeviren: 'Şehit olmak onurların en büyüğüdür'

Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından Sinop'un yeni Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren makamında ziyaret edildi. Yapılan ziyarette Ercan Dağdeviren, 'Ben basın mensuplarını seviyorum, inşallah burada da ilişkilerimiz hep o çerçevede olur. Tabi emniyette haber boldur. Ama Sinop sakin, huzurlu bir şehir. Burada da güzel haberler yapılır inşallah. Biz de inşallah güzel şeyler yapmaya çalışırız' dedi.
FETÖ'nün darbe girişimine değinen Dağdeviren, 'Ben o gün arkadaşlara verdiğim talimatta da kendi hislerimde de inanın bir saniye dahi aklımdan canım geçmedi. Şehit olmak onurların en büyüğüdür. İnsan canını sevmez mi tabii ki sever. Ama o gün vatan canının önüne geçti. Tercih sıralaması yaptığımızda belli noktada gazetecilik ve haber evet sizin ekmeğiniz ama bazen ülke menfaatleri bu ekmeğinde önüne geçebilir' diye konuştu.
47 yaşındaki Sinop'un yeni İl Emniyet Müdürü Dağdeviren aynı zamanda yazdığı şiir kitabı nedeniyle 'Romantik Emniyet Müdürü'olarak da biliniyor. Göreve başlayalı kısa süre olmasına rağmen, kaleme aldığı şiirinde adeta bir Sinoplu gibi Sinop'u anlatan İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, dizelerinde Türkiye'nin en mutlu şehri Sinop'taki samimiyete duyduğu hayranlığı da dile getirdi.

Dağdeviren: “Şehit olmak onurların en büyüğüdür”SIRADAKİ HABER