HaberlerGalip Öztürk'ten komisyonda önemli mesajlar

Galip Öztürk'ten komisyonda önemli mesajlar

FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na davet edilen Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Samsunlu işadamı Galip Öztürk, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Galip Öztürk'ten komisyonda önemli mesajlar

FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek tarafından FETÖ konusunda önemli bilgilere sahip olduğu belirtilen ve bu nedenle komisyona davet edilen Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Samsunlu işadamı Galip Öztürk komisyona yaptığı açıklamada, FETÖ’cü iş adamlarına ait olan ve teröre finans kaynağı yaratan şirketlerin başıboşluktan kurtarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunda konuşan İşadamı Öztürk, "FETÖ'nün el konulan ve TMSF'ye devredilen şirketleri mutlaka milli şirketlere satılarak hazineye gelir kaydedilmeli. Biz de bu istikamette Koza-İpek'i almak için hazırız" dedi.

KOZA-İPEK GRUBUNU ALMAYA HAZIRIZ

FETÖ/PDY terör örgütünce kalkışılan 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunda konuşan İşadamı Galip Öztürk, örgütün elinden alınan şirketlerin bir an evvel satılması gerektiğini belirterek, bu çerçevede Koza-İpek grubunu almaya hazır olduklarının söyledi.

Öztürk, FETÖ’cü iş adamlarına ait olan ve teröre finans kaynağı yaratan şirketlerin başıboşluktan kurtarılması gerektiğine işaret ederek şunları söyledi:

"TMSF tarafından el konulan şirketlerin milli ekonomiye kazandırılması lazım. Zira bunlar milli servettir. Biran evvel milli nitelikli işadamlarına satılmalı ve geliri hazineye irat kaydedilmeli. Böylece ataletten kurtarılıp yeniden ekonominin içinde aktif olmalı. Biz de gurup olarak Koza-İpek Holding’e talibiz, bu çerçevede hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Milli değerlere önem veren iş adamlarımız da bu istikamette çalışmalıdır"SIRADAKİ HABER