HaberlerTrabzon haberTESOB Başkanı Kara: 'Safını belli edemeyen bedelini öder'

TESOB Başkanı Kara: 'Safını belli edemeyen bedelini öder' - Trabzon haber

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, HDP'nin bugüne kadar rengini ve tavrını hep terörden yana koyduğunu belirterek, 'Bizim safımız terörle mücadele edenlerin yanındadır' dedi. Kara, bu süreçte kilit konumda olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da her zaman destekçisi olduklarını vurguladı.

TESOB Başkanı Kara: 'Safını belli edemeyen bedelini öder'

'Teröre destek veren bedelini öder'
TESOB Başkanı Metin Kara, HDP'ye yapılan operasyonları ile ilgili olarak, 'TBMM çatısı altında edilen yemine sadık kalınmadıkça milletin vekili ve temsilcisi olamazsınız. Bizler oylarımızla seçip Ankara'ya gönderdiğimiz vekillerin teröre, yolsuzluğa ve başka kirli işlere bulaşmasını asla istemeyiz. Bunu yapana da zaten adalet gereken cezayı veriyor, verecektir de. HDP rengini ve tavrını hep terörden yana koydu. Bedelini de ödemek zorundalar. Yarınlara huzurlu ve güvenli bir ülke bırakmak istiyorsak birbirimizi anlamak ve dayanışma içinde olmak zorundayız. Terör belasına asla koz vermemeliyiz. 15 Temmuz sonrası oluşan ve Yenikapı mitingiyle taçlanan birliğimizi bozarsak bedeli ağır olur' dedi. Kara bu süreçte kilit konumda olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da her zaman yanında olduklarını vurguladı.
'Esnaf lehine atılan adımlar olumlu'
TESOB Başkanı Metin Kara, devletle millet arasında esnafın güven köprüsü olduğunu da belirterek, özellikle küçük esnafın ayakta kalması, mesleğini sürdürmesi ve kepenk kapatmaması için hükümetin iyi niyetli adımlar attığını söyledi. Kara, 'Esnafın lehine alınmış çok olumlu kararlar var. Bu yönde atılan her adıma teşekkür ederken verilen sözlerin ve hedeflenen tüm projelerin takipçisi olmaya devam ettiğimizi de belirtmek isterim. Ne yazık ki ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılardan en çok esnaf etkileniyor, en çok esnaf zarar görüyor' diye konuştu.SIRADAKİ HABER