HaberlerGaziantep haberŞehitkamilli minikler Atasını unutmadı

Şehitkamilli minikler Atasını unutmadı - Gaziantep haber

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 78. yıldönümünde 10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi Rabia Sosyal Tesisi Anaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Şehitkamilli minikler Atasını unutmadı

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren anaokullarında okuyan öğrenciler, 10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk için tören düzenledi. Vefatının 78. yıldönümünde minik öğrenciler tarafından tören yapılan adreslerden biri de Şehitkamil Belediyesi Rabia Sosyal Tesisi Anaokulu oldu. 10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinliklerine öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı. Minik öğrenciler programa önce Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ise programda Atatürk'ün hayatı kısaca anlatıldı. Daha sonra minikler öğretmenleri ile birlikte Atatürk büstüne çiçek bıraktı. Öğrencilerin Atatürk için söyledikleri şarkılar, gösteriler ve okudukları şiirler, veliler tarafından ilgiyle izlendi.
Düzenlenen etkinliğe ilişkin açıklamada bulunan Rabia Sosyal Tesisi Anaokulu Öğretmeni Kevser Kahraman, 'Bugün 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri çerçevesinde öğrencilerimiz ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenledik. Çocuklarımıza Atatürk sevgisini aşılamak istiyoruz. Bu duyguyu ve anıyı yaşatmayı amaçladık. Bunu da gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Mutluyuz, gururluyuz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim vermeyi planlıyoruz' ifadelerini kullandı.

Şehitkamilli minikler Atasını unutmadıSIRADAKİ HABER