HaberlerDenizli haberBaşkan Erdoğan, Belarus'ta

Başkan Erdoğan, Belarus'ta - Denizli haber

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanı himayelerinde ve Ekonomi Bakanın katımıyla yapılacak Belarus ziyaretine katılacak.

Başkan Erdoğan, Belarus'ta

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla gerçekleştirilen Belarus resmi ziyaret heyeti içinde yer aldı. Türkiye heyeti, ziyaretin ilk günü akşam saatlerinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin başkanlığında Belarus'ta işadamlarının katılımıyla düzenlenecek istişare toplantısında bir araya gelecek.
İkinci gün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko başkanlığında görüşmeler yapılacak. Güncel ikili ve bölgesel konuların ele alınacağı görüşmelerde ayrıca iki ülke ilişkilerinin derinleştirilmesine yönelik iş birliği imkanlarının ele alınması, çeşitli anlaşma ve protokollerin imzalanması öngörülüyor.
Türk-Belarus İş Forumunda katılımcılara hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan Minsk Camisi'nin açılışına da katılması bekleniyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 'Denizli Ticaret Odasını Ar-Ge Merkezi gibi çalıştırarak, yeni pazarlar ve ilimize yeni yatırımcılar çekme hedefimiz var. Bu kapsamda da devlet büyüklerimizin düzenlendiği iş gezilerinin içinde olacağımızı ifade etmiştik. İlk olarak da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile birlikte Belarus'a gittik. Bu ziyaretten ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkılar sağlayacak bilgilerle döneceğimize inanıyorum.' dedi.SIRADAKİ HABER