HaberlerMHP Samsun'dan OMÜ uyarısı

MHP Samsun'dan OMÜ uyarısı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, OMÜ'de öğrenci konseyi seçimlerinin bu ay içinde yapılacağını, 55 bin öğrenciyi ilgilendiren seçimlerde siyasi partilerin öğrencilerin kararına saygı göstermelerini istedi.

MHP Samsun'dan OMÜ uyarısı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, OMÜ'de bu ay içinde konsey seçimleri yapılacağını belirterek uyarılarda bulundu.

Tekin, "Demokrasinin olmazsa olmazı muhakkak ki seçimlerdir. Doğrudan gençlerimizi ilgilendiren öğrenci konseyi seçimlerinin eşit şartlarda ve kardeşlik ruhu içerisinde geçmesini sağlamak üniversite idarecilerinin birinci önceliği olmalıdır. Bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyen veya yapılan haksızlıklara göz yuman ya da bizzat haksızlıklara ortak olan idarecilerin söz konusu olduğu iddiaları bizlere ulaşmakta ve bizi rahatsız etmektedir. Biz inanıyoruz ki, özellikle OMÜ gibi Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olan aynı zamanda Samsunumuzun da en önemli markalarından biri olan bilim, irfan ve eğitim yuvası olması nedeniyle göğsümüzü kabartan bir kurumun bu şekilde anılmayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

KARARA SAYGI DUYULMALI
Tekin, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Türkiye’nin değişik üniversitelerinde yaşanan bu ve benzeri çirkin olayların Samsun’da olmayacağını düşünüyor bu konuda sorumluluk sahibi olan herkesi azami önem göstermeye davet ediyoruz. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde bu ay içerisinde yaşanacak olan sınıf, bölüm, fakülte ve üniversite öğrenci konseyi seçimleri kademeli olarak gerçekleşecektir. Bu seçimler üniversitemizde yaklaşık 55 bin öğrenciyi doğrudan etkileyecek ve öğrenci kardeşlerimizi 1. derecede temsil edecek kişilerin belirlenmesini sağlayacaktır. Bu sebeple kendilerini temsil edecek kişileri öğrenciler hür ve özgür iradeleri ile seçebilecekleri ortamların sorumlular tarafından sağlanacağını düşünüyor ve arzuluyoruz. Diğer siyasi partilerinde bu yapılan seçimlere son derece hassas ve öğrencilerin kendi iradeleri ile alacakları karara saygı göstermesini ve yakışıksız yöntemlere başvurmamasını bekliyoruz. Böylelikle gençlere olumlu birer örnek olma misyonumuzu da yerine getirmiş olacağız. Aynı zamanda bu konunun da yakinen takipçisi olacağımızı Türk Milleti’nin çimentosu, geleceğinin güvencesi, devletimizin yılmaz savunucusu olan Türk Milliyetçisi gençlerimizin haksızlığa uğraması durumunda da en büyük savunucuları olacağımızın bilinmesini isteriz."SIRADAKİ HABER