HaberlerOrdu haberPazarcı esnafı yapılandırma istiyor

Pazarcı esnafı yapılandırma istiyor - Ordu haber

Fatsa Seyyar Pazarcılar Dayanışma ve Koruma Derneği Başkanı Kemal Çatalkaya, bankaya borcu olan esnafların yapılandırma istediğini söyledi.

Pazarcı esnafı yapılandırma istiyor

Bankalara borcu olan esnafların çok zor durumda olduğunu belirten Kemal Çatalkaya, 'Büyüklerimizden talebimiz, bankaya borcu olan esnaflarımız için borçlarını yapılandırma konusunda yardımcı olmalarıdır' dedi.
Bölgedeki ekonominin fındığa dayalı olduğunu belirten Çatalkaya, 'Pazarcılar olarak bir dernek çatısı altında toplanmak istedik ve derneğimizi kurduk. Karadeniz Bölgesi'nde pazarcılar olarak kurulan tek dernek biziz. Ticaretimizi hep birlikte yapıyoruz ve insanlara kaliteli ürünler satıyoruz. Ancak işlerimiz de gözle görülür bir düşüş yaşanıyor. Pazarcı esnafımız gün geçtikçe daha da sıkıntılı duruma düşüyor. Bankalara olan borçları yüzünden önünü göremeyenler var. Bizler yetkililerden pazarcı esnaflarına özellikle banka borçlarında bir yapılandırma yapmalarını istiyoruz. Esnaflarımız, borçları yapılandırılırsa rahat bir nefes alacaklar ve borçlarını en güzel şekilde geri ödeyeceklerdir. Esnaflarımız, borçları yüzünden tezgahlarına koyacak mal bulamıyorlar. Yapılandırma esnafımıza rahat bir nefes aldıracaktır. Bankalarda sicillerimiz çok kötü durumda ve bizler can suyu arıyoruz. Bölge milletvekillerimizden sesimize kulak vermelerini istiyorum' diye konuştu.SIRADAKİ HABER