HaberlerBu tarz projeleri Samsun'da üretemiyoruz

Bu tarz projeleri Samsun'da üretemiyoruz

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Asarcık'ta katıldığı ASGEP kapsamındaki Gelişen Eğiten Lider projesinde, 'Burada birbirinden güzel birkaç tane proje var. Bu projeler çok önemli. Samsun'da bu tarz projeleri üretemiyoruz' dedi

Bu tarz projeleri Samsun'da üretemiyoruz

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Asarcık Halil Bilici Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen Asarcık Geleceğini Planlıyor (ASGEP) hareketi kapsamında geliştirilmiş olan ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerini artırmayı amaçlayan Gelişen Eğiten Lider (GEL) projesi vizyon eğitimi tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantıdaki sunumların ardından konuşan Asarcık İlçe Kaymakamı Hüseyin Tutuş, "ASGEP çatısı altında ilköğretimin ilk kademesinden orta öğretimin son evresine kadar bütün öğrencilerimizle alakalı ilçe çapında projeler yürütmekteyiz. GEL projemizde ise proje ortağımız Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile birlikte öğretmenlerimizin gelişimini ve motivasyonunu artıracak çalışmalar yapmayı planlıyoruz" dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç de, "Güzel bir projede birlikte yer almaktan duyduğum mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğitim o kadar güzel bir şey ki, sizlere şöyle yapın, böyle yapın demeyeceğim. Bunu en iyi bilenler sizlersiniz" ifadelerini kullandı.

MERKEZDEKİLER SİZE ÖZENSİN
Vali İbrahim Şahin ise “Proje üretmek, proje üretme kültürünü edinmek başlı başına önemli bir şey. Böyle bir birinden güzel projeleri görmek beni sevindiriyor. Üniversitemiz bu tarz projelere katkı sağlıyor. Bizim en büyük sorunumuz üniversitelerin işin içerisine karışmasıydı. Bunu bir şekilde en azından Samsun ölçeğinde başardık. İnşallah tüm Türkiye’de bunu başarır. Biz çağdaş, gelişmiş batı ülkeleri seviyesine ve hatta onun da ötesine geçeriz. Bazı zor şartlar, imkansızlıklar, olumsuzluklar bizleri okumaya itiyor. Zaman, zaman imkansızlıkların, olumsuzlukların olduğunu bir problem haline getirmemek, tam tersine bunların bizi kamçılaması gerektiğine inanan bir insanım. Asarcık’ta olmanın güzelliğini veya imkansız gibi gözüken ama size katkı sağlayan bu ortamı lütfen unutmayın. Burada bir birinden güzel birkaç tane proje var. Bu projeler çok önemli. Samsun’da bu tarz projeleri üretemiyoruz. Asarcık ilçemizde bile böyle 5-6 tane proje üretilmesi gerçekten çok önemli. Değerli Öğretmen Arkadaşlar; sizlerden istirhamım şu: bu gayreti azıcık özel bir çabayla öyle bir noktaya taşıyın ki, Samsun merkeze gelen, Çarşamba ve diğer ilçelerde çalışan öğretmenler sizlere özensinler" ifadelerini kullandı.

GEL Projesi vizyon eğitimi toplantısına, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, ilçe protokol üyeleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Umut ONATSIRADAKİ HABER