HaberlerSinop haberSinop'ta Ulusal Dağcılık ve Erfelek-Tatlıca Şelaleleri Tırmanış Şenliği

Sinop'ta Ulusal Dağcılık ve Erfelek-Tatlıca Şelaleleri Tırmanış Şenliği - Sinop haber

Sinop'ta bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen 'Ulusal Dağcılık ve Erfelek-Tatlıca Şelaleleri Tırmanış Şenliği' açılışı valilik önünde düzenlenen törenle başladı.

Sinop'ta Ulusal Dağcılık ve Erfelek-Tatlıca Şelaleleri Tırmanış Şenliği

'4. Ulusal Dağcılık ve Erfelek-Tatlıca Şelaleleri Tırmanış Şenliği' kapsamında dağcılar il merkezine geldi. Sinop Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile 4. kkez gerçekleştirilen etkinliğe yaklaşık 10-15 ilden çok sayıda dağcı katılıyor. Etkinliğin açılışı bugün saat 11.00'de valilik önünde yapılan açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmanın ardından İskele Meydanı'na yürüyüş gerçekleştirilerek burada hatıra fotoğrafı çektirildi.
Konu ile ilgili olarak Sinop Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü İl Temsilcisi Ersan Çetin yaptığı açıklamada, 'Sinop'taki dağcılık kulüplerinin katkılarıyla ve en önemlisi de valiliğimizin desteğiyle bu yıl 4. gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl ara vermiştik. Bu şenliğimiz ulusal bir şenlik. Türkiye'nin 10-15 tane farklı olan illerinden gelen arkadaşlarımız var. Tabi bunların hepsi doğa sevgisiyle dağ sevgisiyle bütünleşmiş insanlar. İlk önce Hamsilos'a gideceğiz. Oradan Türkiye'nin en kuzey ucu olan İnceburun'a gideceğiz. Oradan Erfelek'e geçeceğiz. Erfelek'te Jandarma Komutanlığımız 'Türkiye'nin en kuzey ucuna hoş geldiniz' adı altında bir katılım belgesi verecek. Erfelek Kaymakamlığının küçük bir ikramının ardından şelalelerin oraya geçip kampımızı kuracağız. 2 gün sürecek kampımızı kurduktan sonra konuklarımıza yemeklerimizi ikram edeceğiz. Pazar günü saat 07.00'de kalkıp kahvaltı onun peşine de şelale tırmanışımız başlayacak. Özellikle bu tarihi de seçiyoruz ki Erfelek'in ve şelalenin bütün güzelliği tam bu zamanlarda. Dün gittik kontrol için, inanın çok güzel bir manzara var. İsterim ki daha fazla ilden arkadaşlarımızda katılsın gelsin, hep birlikte bu güzellikleri paylaşalım' dedi.
Açılış merasiminin ardından grup Hamsilos'a hareket etti. 2 gün sürecek olan '4.Sinop Erfelek Tatlıca Şelaleleri Tırmanışı Şenliği' 13 Kasım günü Erfelek Şelalesi'ne tırmanışın ardından sona erecek.

Sinop’ta Ulusal Dağcılık ve Erfelek-Tatlıca Şelaleleri Tırmanış ŞenliğiSIRADAKİ HABER