HaberlerAdana haberAK Partili kadınlardan Adana ve 15 Temmuz sergisi

AK Partili kadınlardan Adana ve 15 Temmuz sergisi - Adana haber

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı, Tarihi Taşköprü üzerinde 15 Temmuz darbe girişimini ve Adana'nın tarihini anlatan sergi açtı.

AK Partili kadınlardan Adana ve 15 Temmuz sergisi

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı, Dünya Şehircilik Günü nedeniyle dünyanın hala kullanılmakta olan en eski köprü özelliği taşıyan Taşköprü üzerini adeta bir sanat galerisine dönüştürdü.
Tarihi köprü üzerinde 15 Temmuz darbe girişimini ve Adana tarihini anlatan sergiler açılırken, yöresel kıyafetler giymiş AK Partili kadınlar tarafından etkinliğe katılan vatandaşlara Adana'nın meşhur yemekleri ikram edildi.
Sergide, Adana'nın tarihini anlatan yaklaşık 100 fotoğrafın dışında minyatür ve heykeller de yer aldı.
Eşi Beyhan Demirtaş ile sergiyi gezen Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana'da göremedikleri yerleri sergide görme fırsatı bulduklarına değinerek, 'Adana'nın çok güzel bir yer olduğunu, hem turizm hem kültürel olarak hem de doğal olarak çok güzel bir yer olduğunu biliyoruz. Bu potansiyeli çok güzel değerlendirmek gerekiyor. Bize düşen de bu potansiyeli hem ülkemize hem de dünyaya çok iyi bir şekilde tanıtmak. Bütün arkadaşları tebrik ediyorum ve Adanamız'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum' şeklinde konuştu.
AK Parti Adana Kadın Kolları Başkanı Sevil Can ise AK Partili kadınlar olarak Adana'nın doğal ve tarihi güzelliklerine en güzel şekilde sahip çıkacaklarını ifade etti.
Etkinliğe, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ve kent protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Partili kadınlardan Adana ve 15 Temmuz sergisiSIRADAKİ HABER