HaberlerBolu haberBolu'da teröre tepki için mehter takımıyla yürüyüş

Bolu'da teröre tepki için mehter takımıyla yürüyüş - Bolu haber

Mardin'in Derik ilçesinde terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk ve teröre tepki göstermek için Bolu'da BBP eski İl Başkanı Mahmut Alan ve vatandaşlar tarafından mehter takımı ile birlikte yürüyüş yapıldı.

Bolu'da teröre tepki için mehter takımıyla yürüyüş

Bolu Valiliğinin önünden başlayan ve Bolu Belediye Meydanı'na kadar süren yürüyüşte vatandaşlar slogan ve pankartlarla Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün şehit edilmesine terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi. Mehtar takımının yürüyüşünde BBP eski İl Başkanı Mahmut Alan ve yürüyüşe katılanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, 'Demirtaş'ın eşini arayıp destek mesajı veren Kemal Kılıçdaroğlu bugün şehit olan Derik Kaymakamımızın eşini de arayacak mı?' yazılı pankart taşıdılar.
Yürüyüş sonunda konuşan BBP eski İl Başkanı Mahmut Alan, 'En son şehidimiz kaymakamımız oldu. Kendisi daha öncede Kıbrıscık'ta görev yapmış Bolu halkının da sevgisini kazanmış çok değerli bir devlet adamıydı. Artık devletimiz HDP'nin PKK uzantısı olduğunu tüm dünyaya haykırmış ve mücadeleyi başlatmıştır. Şu gördüğünüz caddede 'nevruz' adı altında '1 Mayıs' adı altında bir çok şeyi kamufle ederek vatan hainliği yapanlara hep sessiz kaldık, hep sustuk. Ama artık millet destekli devlet mücadelesi başlamıştır. Millet devletinin arkasındadır' dedi.
Grup daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

Bolu’da teröre tepki için mehter takımıyla yürüyüşSIRADAKİ HABER