HaberlerSamsun'da 28 şehit ve gazi yakınına istihdam

Samsun'da 28 şehit ve gazi yakınına istihdam

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Necmettin Aygün, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2 bin 28 şehit yakını, gazi ve gazi ailesi, vazife malulüne yönelik istihdamın sağlandığı kurada, Samsun'dan da 28 kişinin işe kavuştuğunu söyledi

Samsun'da 28 şehit ve gazi yakınına istihdam

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın şehit ve gazi yakınlarına iş hakkı tanıyan yönetmeliğin 9 Mayıs 2014'te yayımlanmasının ardından Samsun'da 2,5 yılda toplam 368 şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malulüne istihdam sağlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Necmettin Aygün, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen ve 2 bin 28 kişiye istihdam sağlanan atamalarda Samsun'dan da 28 kişiye iş imkanı sağlandığını söyledi.

KORUMAK BİZİM GÖREVİMİZ
İl Müdürlüğü olarak toplamda 402 başvuru aldıklarını belirten Aygün, "402 başvurunun yönetmeliğe uygun olarak 340'ı kabul edildi. Son atamada ise ilimizden 28 kişiye daha istihdam sağlandı. Toplamda 368 kişi yeni bir işle buluştu. Bu atamalar, devletimizin şehit ve gazi yakınlarına vefasıdır. Onları korumak, kollamak bizim görevimizdir. Ataması yapılan tüm kardeşlerimize müdürlük olarak yeni görevlerinde başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU SIRADAKİ HABER