HaberlerAydın haberAK Parti Nazilli ilçe yönetimi görücüye çıktı

AK Parti Nazilli ilçe yönetimi görücüye çıktı - Aydın haber

Göreve yeni atanan Ramazan Satılmış Başkanlığındaki AK Parti Nazilli ilçe yönetimi ve partinin Kurucu üyeleri ile partililer, kahvaltı etkinliğinde buluştu.

AK Parti Nazilli ilçe yönetimi görücüye çıktı

Nazilli Öğretmen evinde, Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Ramazan Satılmış'ın ev sahipliğinde yapılan tanıtım toplantısında AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz, Mustafa Savaş, Ak Parti il başkanı Ömer Özmen, Geçtiğimiz dönem Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, İl Kadın Kolları Başkanı Seda Sarıbaş, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşin Erkol Hittet, Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Özder, Nazilli ilçe yeni yönetim kurulu üyeleri, eski yönetimlerde görev alan üyeler ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Nazilli ilçe Başkanı Ramazan Satılmış yaptı. Ramazan Satılmış, 'Toplumu bütün alanlarda temsil edebilecek arkadaşları bulmak zorundaydık. Çünkü önümüzde bir referandum süreci var. Ardından 2019 Yerel seçimler var. Öyle bir kadro kuralım ki hem referandumda hem de Nazilli Belediyesini alabilecek bir kadro çıkartalım. Bu kadroyu yaptığımıza inanıyorum. Sonuç olarak teşkilat demek sahada ve alanda çalışmaktır. Bizde bu sahaya ve alana girmeden önce, siyaset vefa gerektirir örneğini burada göstermiş olalım dedik. Ve gerçekten bizim olmadığımız dönemlerde bu partiyi ve bu bayrağı dalgalan arkadaşlarımızla beraber, bir kahvaltı yapıp bir vefa örneği gösterim. Ondan sonra da yolumuza devam edelim diye düşündük. Zoru başaracağız, mümkün olmayan da zamanla olacak' dedi.
AK Parti il Başkanı Ömer Özmen'de konuşmasında, 'Önümüzde yaklaşık 1 aydır dillendirilen bir referandum süreci var. Biz teşkilat olarak çalışmalarımıza ara vermeden kaldığımız yerden devam edeceğiz. Nazilli'de bir aylık bir ara oldu. Ramazan Satılmış başkanlığında yeni yönetim bu bir aydaki eksikliklerini en kısa zamanda tamamlayıp çalışmaya devam edecek. Tabi bu süreçte teşkilat olarak önceliklerimiz, yapmamız gereken çalışmalarımız, referandumda sandığın başında tüm üyelerimiz eskizsiz bir şekilde çalışmalarını tespit edip onların çalışmalarını yapmak, yine mahalle yönetimlerimizi referandum sürecinden önce güçlendirmek ve inşallah tüm Aydın'da da hedeflediğimiz gibi, Nazilli'mizde de yüksek miktarda bir oy oranıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni anayasa oluşacak başkanlık noktasında da elimizden geleni yapmaktır' dedi.
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ise, 'Yeni yönetim demek, yeni bir sayfa, yeni bir heyecan demektir. Bundan önceki yönetime de çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Gönül ister ki çağdaş demokratik ülkelerde olduğu gibi, 78-80-100 yıllık partiler olsun. O partiler hiç kapatılmasın. Şu Türkiye siyasi tarihine bakın, başbakanlar mı asılmadı, siyasi partiler mi kapatılmadı. Ben 51 yaşındayım, siyaset yaptığım 4 tane partim kapatıldı. Biz aslında AK Parti olarak 2001'den bu yana çalıştığımız arkadaşlarla beraber dava arkadaşlığı yapıyoruz. Ve bugüne geldik. Bir durum değerlendirmesi yapmak içinde güzel fırsat aslında. Kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi AK Partinin kaderi ile Türkiye'nin kaderi şu anda yan yana gidiyor. Bu bakımdan yaptığımız durum değerlendirmesi aslında Türkiye'nin geleceği ile ilgili bir durum değerlendirmesidir. Yani Türkiye nereden nereye geldi. Şu anda nereye gidiyor. AK Partiyle ilgili yaptığımız değerlendirme, Türkiye'yle ilgili bir değerlendirmedir. Çünkü AK Partinin tabelasını Türk milleti asmıştır. Türk milleti AK Partiyi kurmuştur. Bir ihtiyaçtan doğmuştur. Dünyadaki müktedirler, yön verenler kalemi kırmışlar. Türkiye'yi karıştırmak için bazı senaryolar oynadılar ama onların kalemi kırması vız gelir tırs gider. Çünkü biz yola çıkarken dünyadaki muktedirlere dayanarak yola çıkmadık, Türkiye'deki kendilerini iktidar görenleri dayanarak yola çıkmadık, biz millete güvendik, Allaha güvendik. Biz yeniden kurtuluş güvencesi veriyoruz. Biz millet olarak zorlukları aşmasını biliriz' dedi.
Toplantının son konuşmasını yapan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'da, 'Ben burada Nazilli'de oluşturulan yeni yönetimimize tekrardan hayırlı olsun diyorum. Başarılar diliyorum. Bir önceki yönetime de bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı bugün bu bayrağı Ramazan Satılmış ve ekibi aldı. Bu bayrağın ve davanın devamı için mücadelesini verecekler. Ve bizler de hep beraber teşkilatımızın yanında olacağız. Bugüne kadar bu davaya Nazilli de katkı sağlamış, partimizin kuruluşundan bu yana katkı vermiş değerli dava arkadaşlarımıza bugüne kadar vermiş olduğu katkıdan dolayı bende teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz 15 Temmuzun üzerinden 4 ay geçti. Bir yıldan bu yana bu coğrafyada böyle bir hainliği, böyle bir kalleşliği bu coğrafya bu topraklar görmemiştir. Ama bu milletin iradesi liderimizin dirayetiyle, cesaretiyle biz bu badireyi atlattık. Uçurumun kenarından döndük. Büyük bir badireydi bunu atlattık. Allah bir daha böyle bir gece, böyle bir akşamı bir daha bu millete yaşatmasın.'dedi.

AK Parti Nazilli ilçe yönetimi görücüye çıktıSIRADAKİ HABER