HaberlerGaziantep haberŞehitkamilli basketbolcular yeni sezona hazır

Şehitkamilli basketbolcular yeni sezona hazır - Gaziantep haber

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü'nün 5 farklı kategoride mücadele edecek toplam 10 erkek ve kız basketbol alt yapı takımı törenle tanıtıldı.

Şehitkamilli basketbolcular yeni sezona hazır

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü'nün 2016-2017 basketbol altyapı sezonunda 5 farklı kategoride parke üzerinde mücadele edecek olan 6 erkek ve 4 kız takımı düzenlenen yeni sezon töreniyle tanıtıldı. Farklı yaş gruplarında 150'yi aşkın faal lisanslı sporcuyu bünyesinde barından yeşil-siyahlı kulüp, yeni sezonda da oldukça iddialı takımlar oluşturduğu belirtildi.
'Başarılı çalışmalar gerçekleştiriyoruz'
Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen 2016 -2017 Sezonu Basketbol Branşı Spor Lansman Töreni'ne katılan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, antrenörler ve sporcular katıldı. Törende konuşan Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, basketbol branşında başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek sporculara seslendi. Özkeçeci, '2016 -2017 basketbol altyapı sezonunu liglerde faaliyet gösterecek tüm kulüplerimiz, sporcularımız, antrenör, idareci ve hakemlerimiz için sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum. Şehitkamil Belediyemizin destekleriyle bu sezon parke üzerinde 10 müsabık takımımız yer alacak. Her zaman olduğu gibi en önemli amacımız; sporcularımızın her alanda gelişimi ve olumlu anlamda değişimleri. Özellikle akademik başarıya çok önem veriyoruz. Sporcu kardeşlerimize her zaman fair play içerisinde mücadele etmelerini öneriyor, eğitmen ve antrenör arkadaşlarımızdan ise bunun takipçisi olmalarını arzu ediyoruz. Ümit ediyorum ki ekiplerimiz ulusal platformda da her yıl olduğu gibi bu sezonda ilimizi başarıyla temsil ederler' ifadelerini kullandı.
'Gelişime büyük önem veriyoruz'
Şehitkamil Belediye Spor Kulübü basketbol takımları baş antrenörü Bülent Erdoğan, tüm sporcularının akademik ve sosyal gelişimine önem verdiklerini anlatarak, 'Yeni sezonda 10 farklı ekip ve 150'yi aşkın faal lisanslı sporcu ile faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Sportif çalışmaların yanı sıra tüm ekibimizle sporcularımızın akademik ve sosyal gelişimlerine büyük önem veriyoruz. Gerçekten spora bakış açısı çok özel bir kurumda görev yapıyoruz. Başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere tüm idarecilerimize verdikleri destek ve göstermiş oldukları büyük ilgiden dolayı şahsım, teknik ekipte görev yapan arkadaşlarım ve potanın dev adamları ve perileri adına teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum' şeklinde konuştu.
Yeşil-siyahlı kulübün U14 ve U16 Basketbol Takımları Antrenörü Hasan Orhan ise, kendisinin ve sporcularının Şehitkamilli olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Genç Antrenör Orhan, kendilerine verilen desteklerin karşılığında sezonu tüm kategorilerde zirvede tamamlamak ve Gaziantep'i bölgesel ve ulusal platformda temsil etmek istediklerini vurguladı.

Şehitkamilli basketbolcular yeni sezona hazırSIRADAKİ HABER