HaberlerOrdu haberFatsa'da belediye yatırımları

Fatsa'da belediye yatırımları - Ordu haber

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, gerek Büyükşehir Belediyesi'nin gerekse kendi takip ettikleri projelerin artık bitme ve ihale aşamasına geldiğini söyledi.

Fatsa'da belediye yatırımları

Fatsa'da olacak her yatırımın çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Anlayan, 'Biz bunun sorumluluğunu taşıyoruz, son ana kadar da taşımaya devam edeceğiz. Bu projelerin Fatsa için hazırlanmasında en başta bu işin heyecanını duyan Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum' dedi.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Büyükşehir Belediyesi'nin kendi takip ettiği projelerin yanı sıra Fatsa olarak kendi takip ettikleri projeleri de Büyükşehir Belediyesi'nin üstlendiğini belirterek, 'Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum çünkü yatırımcı belediye Büyükşehir Belediyesi. Bizler de Fatsa Belediyesi olarak bir takım projeler taahhüt etmiştik ama bizler artık yatırımcı belediyenin yanında hizmet belediyesiyiz. Biz hizmetlere devam edeceğiz, yatırımı Büyükşehir yapacak. O sebeple Enver Bey de sağ olsun bütün projeleri üstlendi ve ciddi bir proje hazırlığı yapılıyor, demişti. Bu projelerin hemen hemen tamamı bitme ve ihale aşamasına gelmiş durumda. Son olarak Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Proje Müdürü ile beraber projelerin son halini tekrar masaya yatırdık. İnşallah proje noktasında da 2017 yılında Fatsa'da üst yapıda vatandaşın gözüne hitap edilebilecek sosyal amaçlı kullanabileceği projeler de hayata geçmeye başlayacak. Bu da ciddi bir yatırım kalemi olacak' diye konuştu.
En başta Cumhuriyet Meydanı için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Anlayan, 'Yayalaştırılmış caddelerde düzenlemeler olacak, sahil parkı komple yenilenecek. Onun haricinde kapalı pazar yeri projemiz ihale aşamasına gelmiş durumda. Huzurevimizin son etabı Büyükşehir Belediyemiz tarafından inşallah yapılacak. Hayvan barınağı, mezbaha, hayvan pazarı, Bolaman ve Yalıköy Mahallesi'nde bulunan sahil projeleri mesire alanları, Çerkezler Tepesi mesire alanı gibi yaklaşık 12 kalem proje çalışması şu anda Büyükşehir Belediyemiz tarafından bitmiş ya da ihaleye çıkma aşamasına gelmiş durumda. İnşallah bunların hepsi 2017 yılında Fatsa'da start alacak projeler. Biz Büyükşehir Belediyemizle beraber bunların takibini yapıyoruz' şeklinde konuştu.

Fatsa’da belediye yatırımlarıSIRADAKİ HABER