HaberlerMersin haberAK Parti'li Bostan'dan TL çağrısı

AK Parti'li Bostan'dan TL çağrısı - Mersin haber

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Levent Ali Bostan, bazı şer odaklarının Türkiye ekonomisi üzerinden oyunlar oynayarak kirli emellerine ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, 'Biz de onlara kendi oyunumuzla cevap verelim. Tüm yatırımlarımızı TL üzerinden yapalım' dedi.

AK Parti'li Bostan'dan TL çağrısı

İl Başkan Yardımcısı Bostan, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe süreci sonrası Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü üzerinde tehlikeli oyunlar oynandığını ifade ederek, aynı şer odaklarının bugün ülke ekonomisi üzerinden kirli emellerine ulaşmaya çalıştıklarına dikkat çekti. Dövizdeki tansiyonun hala düşmeyişinden kaynaklı olarak piyasalarda az da olsa bir tedirginlik yaşandığını ve milletin asla bu oyuna gelmemesi gerektiğini vurgulayan Bostan, 'Bugün karşılığı olmayan dövizleri basarak piyasaya sürmeye kalkıyorlar. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak karşılıksız bir para basmıyoruz. Çünkü bizim paramız değerli. Onun için Türk Lirasına milletimiz yatırımını yapsın. Ekonomimiz üzerinden oynanan oyuna bizde kendi oyunumuzla karşılık verelim' ifadelerini kullandı.
Dış ticarette de yerli para dönemi için hükümetin çalışmalar başlattığını dile getiren Bostan, şunları kaydetti: 'İran, Rusya ve Çin ile yapılan ticaretlerde yerli para kullanımı konusunda şu an önemli çalışmalar hükümetimiz tarafından yürütülmekte. Dış ticarette alışverişimizi yerli parayla yaparak TL'yi daha da değerli duruma getireceğiz. Merkez Bankamız da bu çalışmanın içerisinde. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu da alacakların tahsilatında ve bundan sonraki satışlarda yabancı para kullanılmayacak, işlemler Türk lirası ile yürütülecek. Bunu milli bir hareket haline getirmeliyiz. Milletimize bu konuda daha hassas olması ve ekonomisine sahip çıkması konusunda çağrıda bulunuyorum.'SIRADAKİ HABER