HaberlerŞırnak haberAK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Erkan: 'Yasin Börü davasın

AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Erkan: 'Yasin Börü davasın - Şırnak haber

AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Erkan, 6-8 Ekim'de yaşanan olayların sıradan bir vahşet olmadığını belirterek, Yasin Börü davasının takipçisi olduklarını söyledi.

AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Erkan: 'Yasin Börü davasın

Şırnak'ın Silopi ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatında partililerle bir araya gelen AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Erkan, 6-8 Ekim olaylarında katledilen Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz'ün katil zanlılarının yargılandığı davaya değinerek, yaşanan vahşetin sıradan bir vahşet olmadığını, davanın takipçisi olduklarını belirtti. Hakkın ve adaletin mücadelesini verdiklerini vurgulan Erkan, tahammül sınırlarını zorlayan böyle acımasız bir terör eylemini gerçekleştiren terör örgütü PKK'nın gerçek yüzünün ne kadar acımasız olduğunun anlaşılması adına çok önemli bir dava olduğunu ifade etti. Erkan, 'Sadece Allah rızası için kurban eti dağıtan henüz yaşları 16 ila 20 arasındaki dört evladımızı hunharca katleden teröristler ne kadar suçlu ise o teröristleri ve toplumu harekete geçirmek sureti ile cinayetleri azmettirenlerin de en az o kadar suçlu. Bu dava, Müslüman Kürt vatandaşlarımıza ve kendisi gibi olmayan herkese baskı uygulayan terör örgütünün ve siyasi uzantılarının fırsat bulduğu zaman sözde haklarını savunduğunu iddia ettiği halkı acımadan öldürebildiğini görmek adına sembol niteliğinde. Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız' dedi.
Erkan, PKK'nın Kürt halkını Müslüman kimliğinden uzaklaştırmaya çalıştığını ifade ederek, 'Bu olay Kobani bahanesi ile ortalığı savaş alanına çeviren ve biri henüz 16 yaşında dört genci acımasızca katleden PKK ve yandaşlarının ne denli barbar olduğunu gözler önüne sermiştir. Toplumun inancına ve Müslüman kimliğine tahammül edemeyenlerin nifak eylemlerinin başarılı olamayacağını herkesin bilmesi gerekir. Yasin Börü ve arkadaşları İslam'ın, hoşgörünün ve fedakârlığın sembolüdür. Şehadet biçimleri PKK gerçeği konusunda toplumun tamamını bir kez daha düşünmeye sevk etmiştir. Terörün sınıflandırması olmaz; bütün terör odakları aynı amaca hizmet eder. 6-7 Ekim'de sahneye çıkan ve 50'den fazla vatandaşımızın ölümüne sebep olan PKK terörü her ne ise 15 Temmuz'da milli iradeye kalkışan FETÖ de aynıdır. DHKP-C ve DAİŞ aynıdır. Bütün bu terör mihrakları aynı amaca hizmet eden taşeronlardır. Toplumda huzuru tesis edecek olan, terörü ve teröristi yok edecek olan temel kaynak İslam'dır, hoşgörüdür, kardeşliktir ve ümmet anlayışıdır. Bu anlayışı yaşatma amacıyla dini inançlarının gereğini yerine getirmeye çalışan Yasin Börü ve arkadaşlarının şehadet günü yaptığı faaliyetler, toplumun terörden arındırılmasıdır. Yasin Börü ve arkadaşlarının yapmış olduğu paylaşım ümmet bilincinin mayasıdır. AK Parti olarak Yasin Börü ve arkadaşlarının davasını sonuçlanıncaya kadar takip edeceğimizi bilmenizi isteriz' diye konuştu.

AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Erkan: “Yasin Börü davasınSIRADAKİ HABER