HaberlerAydın haberCelal Kılıçdaroğlu'ndan 'FETÖ'cü danışman' göndermesi

Celal Kılıçdaroğlu'ndan 'FETÖ'cü danışman' göndermesi - Aydın haber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, 'Bugün Başdanışman Gürsul'un FETÖ'den gözaltına alınması, benim verdiğim 'CHP, FETÖ'cülerden arındırılsın' mücadelemi haklı çıkardı' dedi.

Celal Kılıçdaroğlu'ndan 'FETÖ'cü danışman' göndermesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin FETÖ ile mücadelesini destekleme için Söke'den Didim'e kadar 56 kilometre yürüyen ve ardından evinde ölüm orucuna başlayan Celal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Doç. Dr. Fatih Gürsul'un FETÖ'den gözaltına alınmasını değerlendirdi.
Tepki yürüyüşüne elindeki 'FETÖ'cüler abimi de kandırmışlar' döviziyle başladığını anımsatan Celal Kılıçdaroğlu, 'Bu döviz yüzünden onlarca hakaret, tehdit işittim. Anladığım kadarıyla, CHP'liler FETÖ ve Mersin'de FETÖ'den tutuklanan Erkan Karaaslan konusundan sulandırarak kurtulmak istiyor. Bir kısmı konuları sulandırmaya başka yönlere çekmeye çalışırken, bir kısmı da hakaret ve tehditler savurarak bu işlerden kurtulmanın peşinde. Oysa güneş balçıkla sıvanmaz. Gerçekler er geç bir gün ortaya çıkacaktır. Bugün Başdanışman Gürsul'un FETÖ'den gözaltına alınması, benim verdiğim 'CHP FETÖ'cülerden arındırılsın' mücadelemi haklı çıkardı' diye konuştu.

'O başdanışman acaba hayatında CHP oy vermiş midir?'
'Herkes eteğindeki taşları dökmek zorundadır' diyen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:
'Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne kast eden bu terör örgütüyle herkesin en az benim yaptıklarım kadar mücadele vermesi gerekmektedir. Ankara'da CHP içinde makam ve mevki sahibi olanlar, kafalarını gömdükleri kumdan çıkarıp, hiç olmazsa bir etraflarına baksınlar. Bana saldıranlar, şimdi çıkıp başdanışmanın gözaltına alınmasını savunabilsinler. Genel Merkezde başdanışmanın havasından geçilmiyordu. Acaba o başdanışman, hayatında CHP oy vermiş midir? Çıksın o başdanışmanı ağabeyime kim getirdiyse hesabını versin.'SIRADAKİ HABER