HaberlerGiresun haberGörele'de öğrenciler hem bilinçlendirildi, hem de eğlendi

Görele'de öğrenciler hem bilinçlendirildi, hem de eğlendi - Giresun haber

Giresun'un Görele ilçesi Belediyesi tarafından ilk ve ortaokul öğrencilerine kişisel temizlik, beden sağlığı ve sağlıklı beslenme konulu 'Profesör tırışık mikroplara karşı' adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Görele'de öğrenciler hem bilinçlendirildi, hem de eğlendi

Oyun yazarı ve yönetmenliğini Murat Bulut'un yaptığı, Anatolia Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği oyun, öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.
Oyunun keyfini öğrencilerle bir yaşayan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, belediye olarak öğrencilere ve yetişkinlere yönelik sanat etkinliklerinin devam edeceğini belirterek, bu tiyatro sayesinde öğrencilere kişisel temizlik, beden sağlığı ve sağlıklı beslenme bilincini aşıladıklarını söyledi.
Öğrencilerin eğlenme ihtiyaçlarını da tiyatro sayesinde gidermiş olduklarını vurgulayan Başkan Erener, 'Belediye olarak düzenlediğimiz kültür-sanat ve sosyal etkinliklerimiz devam ederek, öğrencilerimizin eğitimlerine, sosyalleşmelerine katkıda bulunmuş oluyoruz. Ben böyle bir tiyatro kurgusu ortaya koyan ve bunu tüm ilk ve ortaokul öğrencilerine yayılmasına öncülük eden Göreleli hemşerimiz Murat Bulut ve tiyatrocularımıza çok teşekkür ediyorum' dedi.

Görele’de öğrenciler hem bilinçlendirildi, hem de eğlendiSIRADAKİ HABER