HaberlerSamsun'da o üniversitedeki kutudan 17 bin dolar çıktı

Samsun'da o üniversitedeki kutudan 17 bin dolar çıktı

KHK kapsamında kapatılarak OMÜ'ye devredilen Samsun Canik Başarı Üniversitesi'nde daire başkanı ve bir öğretim üyesinin odasında yapılan aramada bulunan paralara el konuldu

Samsun'da o üniversitedeki kutudan 17 bin dolar çıktı

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında yapılan aramada daire başkanı ve bir öğretim üyesinin odasında bulunan paralara el konulduğu bildirildi.

ODALARDA ARAMA YAPILDI
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü Genel Sekreterliğinden edinilen bilgiye göre, darbe girişimi soruşturması kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne devredilen Canik Başarı Üniversitesinde bir daire başkanı ile öğretim üyesinin odasında arama yapıldı.
Aramada, daire başkanının odasında kutu içinde 17 bin 300 dolar ile 1 dolar, soruşturma kapsamında tutuklu olan bir öğretim üyesinin odasında ise 734 lira bulundu.

Tutanakla teslim alınan paraların Defterdarlık yetkililerine teslim edileceği, 1 doların seri numarasının ise emniyet birimlerine bildirileceği belirtildi.SIRADAKİ HABER