HaberlerGiresun haberTKDK'dan Şebinkarahisar'ın kalkınmasına destek

TKDK'dan Şebinkarahisar'ın kalkınmasına destek - Giresun haber

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü tarafından desteklenen 220 kişilik restoran kapasiteli 8 adet bungalov evden oluşan konaklama tesisinin ve yerel ürünler kapsamında desteklenen ceviz entegre tesisinin açılışı yapıldı.

TKDK'dan Şebinkarahisar'ın kalkınmasına destek

Açılış törenine Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, TKDK Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve yöre halkı katıldı.
İl Koordinatörü Kurşun, burada yaptığı konuşmasında 30 Milyon 225 Bin TL'lik yatırımı Giresun'a kazandırdıklarını belirterek Şebinkarahisar'da söz konusu restoran ve konaklama tesisi için yaklaşık 700 bin TL ve ceviz entegre tesisi için ise yaklaşık 375 bin TL hibe desteği sağlandığını dile getirdi.
Yatırımcılara hibe desteklerinden faydalanmaları konusunda çağrıda bulunan Kurşun, ''Şebinkarahisar'da desteklemiş olduğumuz tesislerden sadece birisi bu konaklama tesisi. Bununla birlikte yakın zamanda pestil köme imalathanesi destekledik ve üretimlerine başladı. Bundan öncesinde 16 arıcılık projesi kapsamında makine ekipman ve traktör desteğimiz olmuştu ve yine bugün ceviz entegre tesisinin açılışını da gerçekleştireceğiz. Giresun'da bugüne kadar desteklemiş olduğumuz 30 milyon TL'lik yatırımın yüzde 11' i Şebinkarahisar ilçemize kazandırılmış vaziyette. Biz bu oranın artarak devam etmesini diliyoruz. Şebinkarahisar yatırıma müsait bir ilçemiz, potansiyeli çok fazla. Daha fazla yatırım yapmak üzere ilginizi bekliyoruz'' dedi.
Konuşmanın ardından tesisin açılışı tören ile gerçekleştirildi.SIRADAKİ HABER